Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

12.01.02 metal tozu bertarafı

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında esrasanli tarafından paylaşıldı.

1. esrasanli

esrasanli CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar, sorum şu, sac kesim sonucu oluşan metal tozlarımız var. metal tozu 12.01.02 kodlu atığın bertarafı ve bertaraf eden firmalar (isimleri) hakkında bilgisi olan var mı?

2. Şevkiye Turan

Şevkiye Turan CMNet Üyesi

12 01 02 kodlu demir metal toz ve parçacıkları sadece İZAYDAŞ bertaraf etmektedir.( Çevre ve Orman Bakanlığı Atık Yönetimi Dairesi Başkanlığı sitesi)

3. esrasanli

esrasanli CMNet Üyesi

4. Ugur Ergene

Ugur Ergene CMNet Üyesi

5. atık kodu M sanırım. yeriniz nerde

6. Oğuz Dedehayır

Oğuz Dedehayır CMNet Üyesi

Merhaba Esra Hanım,

Konu hakkında lisasnlı bir firmada ile çalışıyorum.

Bahsettiğiniz atık kodu tehlikesiz ve üzerine bedel alma olasılığınız olabilir. Bu sebeple bana mail ya da özel mesajla ulaşabilirseniz konu hakkında görüşüp, numune alıp farklı bir alternatif sunabilirim.

Saygılarımla

12.01.02 metal tozu bertarafı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hayatta ya tozu dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın

Bundan 20 yıl sonra, yaptıkların değil, yapamadıkların için üzüleceksin. Dolayısıyla halatları çöz. Güvenli limandan uzaklara yelken aç. Rüzgarı yakala, araştır, düşle, keşfet. Düşün, onları seyredecek birileri olmasaydı, kaç kişi Mercedes otomobil alırdı. Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün başarılar, tek başlarına çalışan kişiler tarafından elde edilmiştir. Hiçbir parkta...
  2. Aliminyum tozu ve Atık Yönetim planı

Selam Bir sanayi sitesinde Aliminyum curuflarında bulunan %3-4 lük saf aliminyumu geri kazanmak adına her 100kg curufun 97kg lık atık kısmını toz halinde kapısının önüne istifleyen birkaç firma var. Bu toz öyle bir toz ki, çimento kadar ince taneli ve un kadar hafif havada askıda kalabiliyor. Doğrudan akciğerlere nufus edebiliyor. Çevre sakinleri çok şikayetçi. Firmanın bulunduğu sanayi...
  3. Tehlikeli atık bertarafı

Arkadaşlar merhaba; Tehlikeli atık bertarafı konusunda lisanlı firmaları bir türlü bulamıyorum. Ya açılmıyo ya hata veriyor. Nerden bulabilirim bu firmaları acaba?
  4. Atık yağ bertarafı

Herkese merhaba, danışmanlığını yaptığım tesiste 50kg kadar atık yağ mevcut. bu kadar az miktarda atık yağı gelip alabilecek bir bertaraf tesisi biliyor musunuz? atık yağın analizi yapılmamış ve şanzıman yağını hidrolik yağ ile karıştırmışlar. analiz sonucunda problem çıkacak büyük bir ihtimalle. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekli?
  5. Silikajellerin bertarafı

Herkese merhabalar; tesisimizde bulunan fazla miktardaki silikajelleri bertaraf etmek isityorum ama hangi atık koduna girer bunun için ne yapmam gerek, bilgisi olan değerli arkadaşların yorumunu bekliyorum. teşekkürler.