Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

[26/09/2013] Ab'de ambalaj atığı yönetim sistemleri

Konu, 'Sempozyum ve Kongre' kısmında Esma Trhn tarafından paylaşıldı.

 1. Esma Trhn

  Esma Trhn CMNet Üyesi

  ÇEVKO Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı olarak, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın himayelerinde, 26 Eylül 2013 tarihinde Congresium Ankara Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenleyeceğimiz “AB’de Ambalaj Atığı Yönetim Sistemleri” uluslar arası kongremize sizleri davet etmekten onur duyuyoruz.

  Değişen yaşam standartları ve tüketim alışkanlıkları ile her geçen gün daha çok ambalaj atığı oluşmakta ve bu nedenle de ambalaj atıklarının geri kazanımının çevresel ve ekonomik önemi giderek artmaktadır. Bu kapsamda Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılım sürecinde Çevre Müzakereleri başlığı altında ele aldığı atık yönetimi konusunun en temel noktalarından birini de ambalaj atıkları konusu teşkil etmektedir.

  Bu nedenle kongremizin, Türkiye ve AB’deki ambalaj atığı toplama yöntemleri, kullanılan ekonomik modeller ve ilgili tüm raporlamaların iyi uygulama örnekleri ile aktarılmasını sağlayacak ve tüm paydaşlarımızı bir araya getirecek bir platform olacağı inancındayız.

  ÇEVKO Vakfı Yeşil Nokta Basın Ödülleri’nin takdimi ile renklendirilecek, ambalaj atıklarının yönetimi konusunda bakanlığımızın ve önde gelen AB ülkelerindeki uzmanların bilgi ve deneyimlerini paylaşacakları kongremize katılımlarınızı bekliyoruz.

  Kongremize katılım için ONLINE KAYIT bölümünden kayıt olabilirsiniz.

  http://cevkokongre.com/
   
[26/09/2013] Ab'de ambalaj atığı yönetim sistemleri konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Ambalaj atıgı yönetim planı

  herkese selam. Bana ambalaj atığı toplama yönetim planı şablon lazım eger bu konuda çalışan bir arkadaşımız varsa bana yardımcı olabilirse çok sevinirim. herkse iyi çalışmalar...
 2. Ambalaj atıgı yönetim planı acilll

  selam arkadaşlar atık yönetim planı hazırlamasını bilen varsa yardımcı olabilirse minnettar olurum gerçekten lisans almamız gerekiyo ve ben henüz nhasıl hazırlayacagımı bilmiyorum gerekli dökümanları inidrdim ama çok karışık tüm o bnilgileri nasıl dolduracagız ki oraya anlamadım ben. Birde bu ambalaj toplama lisansı belde belediyeleri ile çalışan şirketlere verilmiyor mu bu konu hakkında...
 3. ambalaj atığı yönetim planı

  belediye ile ambalaj atığı yönetim planı imzalamak için gerekli belgelerin neler olduğunu belediyede çalışan arkadaşlardan öğrenebilirimiyim?
 4. PaWex 2013, pompa, vana, su arıtma sistemleri Fuarı

  PaWex 2013, pompa, vana, tesisat sistemleri sektörünün en büyük iş etkinliği PaWex 2013, Pompa, Vana ve Tesisat Sistemleri Fuarı , Hannover-Messe Sodeks Fuarcılık A.Ş. tarafından 02-05 Mayıs 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenleniyor. PaWex 2013, pompa, vana, su arıtma sistemleri sektörünün en büyük iş etkinliği!.. PaWex 2013, Pompa, Vana, Su Arıtma Sistemleri Fuarı ,...
 5. Ambalaj atığı

  herkese kolay gelsin bu hurdacılardan ambalaj atığı alındıgı zaman sadece kantar fişi varsa bunu beyan yaptıgımızda herhangi bir sıkıntı cıkarmı birde beyan yapılacaksa eğer temin yöntemi ne seçilmelidir?