Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aat projesi yardım

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında erva tarafından paylaşıldı.

1. erva

erva CMNet Üyesi

Atıksuların arıtılması dersi projesini yaparken anlamadığım bazı şeyleri sordum. sorular uzun gibi ama cevapları eminim çok kısadır :hhhhhh: Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    İlçe için atık su arıtma tesisi projesi yaparken;
    1)Qh=Qevmax/n1 +Qsan/n2 +Qsızma/n3 formülüne göre hesap debisi hesaplayacağım.birden fazla sanayi kuruluşu var ve hepsinin vardiya sayısı farklı .Tüm sanayiler için ayrı ayrı Qsan/n2 mi hesaplayacağım.
    2)Sanayi atıksularının kirlilik yüklerini hesaplarken tüm sanayiler için ayrı hesapmı yapacağım yoksa toplam atıksu debisindenmi hesaplayacağım.
    3)aşağıdaki çizelgeye göre debi hesaplayacağım ama nüfusum 300 000 den büyük çıktı.346 binlerde.qortu ne almalıyım.
    Çizelge . Nüfus değerlerine göre birim ortalama su sarfiyatları

Nüfus
    (kişi)

qort
    (L/N.gün)

3.000’den az
    60

3.000-5.000
    70

5.000-10.000
    80

10.000-30.000
    100

30.000-50.000
    120

50.000-100.000
    170

100.000-200.000
    200

200.000-300.000
    225

2. anakinskywalker

anakinskywalker CMNet Üyesi

Şu yüklediğim dosyayı biraz incele istersen.Ders notlarımda dediğin soruların cevapları var ama yarın bi bakmam lazım geç oldu şimdi :)

Ekli Dosyalar:

erva bunu beğendi.
  3. erva

erva CMNet Üyesi

o dosyayı bulmuştum internetten ama maalesef sorularımın cevabı orda yok:( inşallah ders notların yardımcı olur teşekkür ederim şimdiden.

4. Sibel Açık

Sibel Açık CMNet Üyesi

bu işine yarayabilir.

Ekli Dosyalar:

Aat projesi yardım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Aat projesi

Arkadaşlar elinde endüstriyel atıksu arıtma tesisi projesi olan varmı? Bakanlık onaylı olursa daha cok işime yarar. İçinde kimyasal arıtım olması yeterli.
  2. Avm projesi

Arkadaşlar çok acil avm ptd örneği lazım yardımcı olabilr misinz?
  3. Elinde örnek paket arıtma projesi olan varmıııı?yardım lütfennnn

Elinde hesaplamaları ve çizimleri olan paket arıtma projesi olan varsa paylaşırsanız çok sevinirimmm not alıcam projeden elimde sadece 1 tane örnek var onunlada çok yol alamadım:((
  4. Elinde örnek paket arıtma projesi olan var mı? yardım lütfen

Elinde hesaplamaları ve çizimleri olan paket arıtma projesi olan varsa paylaşırsanız çok sevinirimmm not alıcam projeden elimde sadece 1 tane örnek var onunlada çok yol alamadım:((
  5. Kanalizasyon projesi çizeceğim. bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum :)

merhaba arkadaşlar, işyerimde çalıştığım bölgede dağınık halde bulunan bikaç binanın kanalizasyon sistemini toparlayıp tek yerden belediyenin kanalizasyon sistemine deşarj etmem için kanalizasyon projesi hazırlamak istiyorum. üniversitede bununla ilgili eğitim almıştık ancak çalışma hayatında uygulama yapmayınca nasıl yapılacağını unuttuk. arazinin kotları elimde mevcut. nelere dikkat etmem...