Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aat sektörü ve kariyer

Konu, 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' kısmında folge tarafından paylaşıldı.

 1. folge

  folge CMNet Üyesi

  MErhaba arkadaşlar,
  AAT tasarımı ve projelendirme sektöründeyim. AAT proje onay dosyası hazırlıyorum.
  Bu alanda nasıl kariyer yapabilirim?
  Yönelebileceğim yan sektörler var mıdır?
  Kendime yeni bilgi ve beceriler katmak istiyorum öneri ve fikirlerinizi almak isterim ve bilgilerinizi ve deneyimlerinizi de paylaşırsanız sevinirim.
   
 2. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  atıksu arıtmanın hangi branşında proje yapıyorsun? çok geniş bir alan kaplamakta 9 yıldır proje yazıyorum kariyer yapıcam diyorum konular bitmiyor :) ama bunun yanında yazdığım projeleri uygulama aşamasında da yer almaya çalıştım aynı zamanda da işletme kısmını da öğrenmek için çabaladım bir yandan evsel betonarme projesi yaparken öbür taraftan evsel paket projesini öğrendim onu öğrenirken kimyasal paket projesi arkadan anaerobik arıtma projeleri derken bi baktım ipin ucu kaçmış mevcut arıtma tesislerine proje yazarken buldum kendimi yetinmedim tabi öğrenmem gereken çok şey varmış meğer biyodisk arıtmaları da öğrendim yetti mi bana yetmedi tabi bir de yüzme havuzları işine girdim şekil şekil havuz projeleri yaptım şimdi ilave olarak içme suyu projelerini öğreniyorum artık sırada hangi konu var inan kestiremiyorum :) ama önemli olan şu ki hangi işi yapıyorsan yap işte onu en iyi yap yolun açık olsun kolay gelsin...
   
 3. folge

  folge CMNet Üyesi

  @Çiğdem Aksoy Harika anlatmışsınız. Çok güzel işler de yapmışsınız. Çok Teşekkür ederim benim yolumada bbu dedikleriniz ışık tutacaktır.
  Ben şuan atıksuya ait proje tasarlıyorum tank betonarme boyutlandırma hesaplama, fiziksel, kimyasal, biyolojik(aktif çamur), ileri.. tüm sistemler işte.
  onay dosyasını hazırlıyorum. Teklif hazırlıyorum. Arada jar testi uygulamaları yapıyorum. gelen atıksu projelerinin içinde her türlü endüstri sektörü ve evsel tip, kimyasal tip paket arıtımlarda yer almakta.
  Biyodisk, anaerobik sistemlerde eksiğim ama.. İşte bu eksikliklerimi nasıl hangi yöntemlerle gidereceğimi bilmiyorum. Yeni birşeyler öğrenmek istiyorum ama nerde öğreneceğimi bilmiyorum diyebiliriz.
  bazen tıkandığım yapamadığım durumlarla karşılaşıyorum ve çözüm bulamıyorum. Daha yeniyim belki daha erken ama engelleri aşmak istiyorum.
  Kesinlikle katılıyorum, en iyi şekilde yapabildiğimi yapıyorum ve son derece titizlikle özenle.. Tekrar teşk ederim :)
   
  Rasim AHMETOĞLU ve Kübra Ertaş bunu beğendi.
 4. Rasim AHMETOĞLU

  Rasim AHMETOĞLU CMNet Üyesi

  @Çiğdem Aksoy, Çiğdem hanım çok güzel işler yapıyorsunuz ve düşünceleriniz de çok değerliydi ama ne yazık ki kamu kurumlarında sizler gibi düşünen uğraşan çok nadir insanlar var.
   
 5. kubiay DUMAN

  kubiay DUMAN CMNet Üyesi

  @folge arıtma sektöründe yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri referans kitaplar okumanız medcalff ler olsun atıksu arıtması konu üzerine çok fazla kaynak var öncelikle teknik bilgilere yoğunlaşmalısın daha sonra projelendirme kitaplarıda var onlarıda okuyup iyice teknik teorik bilgilerle donanmalı daha sonra imkan varsa saha ya çıkmalı böyle tesisleri görmelisiniz
   
  Rasim AHMETOĞLU bunu beğendi.
 6. ekoçev

  ekoçev CMNet Üyesi

  kimyasakl paket ve evsel paket arıtmaların tasarımlarınıöğrenebileceğimiz tasarım kriterleri işletme sorunları gibi kaynak önerebilirmisiniz@Çiğdem Aksoy