Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Acil durum eylem planı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Kadir A. tarafından paylaşıldı.

1. Kadir A.

Kadir A. CMNet Üyesi

arkadaşlar tehlikeli atık taşıyan araçlarda bulundurulması gereken acil durum eylem planını nasıl hazırlayabilirim.. internetten araştırdığım kadarıyla hep işyeri ve tesislerle alakalı örnekler var.. araçlarda bulunması gereken plan taslağına ulaşamadım..

2. morgul

morgul CMNet Üyesi

Merhaba,
    bende pigment 87 ile aynı problemi yaşıyorum..ama görüyorumki 1 yıldır dönen olmamış ..:)

Gürkan Güslü bunu beğendi.
  3. Meltem OSMANOĞLU

Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

yapabileceğiniz en iyi çalışma, araçların başına giderek çalışma prensibleri vs. durumları gözlemleyerek çevre ise çevre ile ilgili iş güvenliği ise iş güvenliği hususlarına bakılarak acil durum planı taslağınızı kendiniz çıkarıp zamanlada geliştirmelisiniz.
    bunun içinde işleyişin her adımını bilmeniz gerekir ki eksiksiz ve doğru bir plan olsun .

4. Gürkan Güslü

Gürkan Güslü CMNet Üyesi

Evet Meltem hanımın dediği gibi olabilir. Benim sormak istediğim konu tehlikeli atık taşıyacak araçlar için özel şartlar vardı. Bu şartlar yürürlüğe girdi mi ve siz bu konuda nasıl bir çözüm sağladınız ?
    Özel şartlar; araçların yaşının en fazla 10 olması ve adr'li olması o_Oo_Oo_O

Meltem OSMANOĞLU bunu beğendi.
  5. Keziban Gümüş

Keziban Gümüş CMNet Üyesi

araç lisans başvurularında ben bu dosyaları kullandım ve bir sorun olmadı...

Ekli Dosyalar:

alix bunu beğendi.
  6. Meltem OSMANOĞLU

Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

evet Gürkan bey ekstra şartlar var oda mayıs ayından itibaren yönetmelik yürürlüğe girecek ve adr hükümleri uygulanacak artık kimyasalla ugraşan herkes taşıyan depolayan üreten vs. tehlike madde güvenlik danışmanı bulunduracak veya hizmet alacak.

Kezban hanımın paylaştığı dosya altlık olabilir elinize sağlık ancak bana göre kullanacak arkadaşlarında detaylandırmaları yerinde olur.

7. Gürkan Güslü

Gürkan Güslü CMNet Üyesi

Evet henüz ekstra şartlar yürürlüğe girmedi. Fakat şöyle bir problemde var. Bildiğim kadarıyla henüz Mobil takip sistemi ile ilgili altyapı ve bununla ilgili çalışılacak firma belirlenmedi. Mobil takip sistemi için şu an çözüm yok. Konuyla ilgili girişimlerimiz olduğu için yaptığım görüşmelerde bu konuda iki büyük firma başvuru yaptı ama demo sürümleri dahi piyasaya sürülmedi.
    ADR'li araçlar için piyasada şu an için çok az 2. el araç var. Yeni araç almak istenildiği takdirde ise belki şansınız varsa yürürlük tarihine kadar 1-2 tane alabilirsiniz o konuda da firmalarda yoğun siparişler var. o_Oo_Oo_O Kısacası MOTAT sisteminin bir an önce çözülmesi gerekiyor.

8. Şahin Kartal

Şahin Kartal Misafir

9. Gürkan Güslü

Gürkan Güslü CMNet Üyesi

Evet çok zaman gibi görünüyor fakat bu şartlarla ilgili daha önce şubat-2015 deniliyordu ve motat sisteminin hazırlanması altyapısının bakanlıkla entegre edilmesi gibi zaman alacak işlemlerde var.

10. Şahin Kartal

Şahin Kartal Misafir

daha yandaş bir program şirketi bulunamamış demek ki

11. Gürkan Güslü

Gürkan Güslü CMNet Üyesi

Başvuru yapan iki büyük firma ikiside bakanlıklara hizmet veren firmalar... :):)

12. Şahin Kartal

Şahin Kartal Misafir

hangi yandaş daha candaş ona karar verilecek demek ki

Acil durum eylem planı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Halk Sağlığı Acil Durum Eylem Planı

Uluslararası Giriş Noktaları Halk Sağlığı Acil Durum Eylem Planı I. GİRİŞ Bu plan, uluslararası giriş noktalarında, “Uluslararası Önemi Haiz Halk Sağlığı Acil Durumu” (UÖHHSAD) durumuna yol açabilecek olaylara yanıt vermek için çoklu disiplinli/çoklu sektörlü ekiplerin oluşturulması da dahil olmak üzere bir halk sağlığı acil durumu yanıt planını oluşturmayı hedeflemektedir....
  2. Acil Durum Planı

arkadaşlar merhaba ben acil durum planını hazırladım...bu planı fabrikada nereye asacam kaç yere asmam gerekiyor bilen var mı?
  3. Acil durum/eylem planı ve tatbikatı

Kaynak:Özlem Özkılıç
  4. lpg acil durum planı

Arkadaşlar Mrb; petrol istasyonları için hazırlanmış olan acil durum eylem planı elinizde mevcutmudur?????
  5. Okulda acil eylem planı

arkadaşlar okullarda acil eylem planlarıyla ilgili elinde örnek olan veya bilgi verecek olan var mı ?