Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adsorpsiyon Prosesi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında gokhanbalikci tarafından paylaşıldı.

1. gokhanbalikci

gokhanbalikci CMNet Üyesi

merhaba. adsorpsiyon prosesleri ile ilgili proje hazırlıyorum. yardım ederseniz çok sevinirim =)

2. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Gökhan bey konunuz Proje tanıtım dosyalarıyla pek ilgili olmadığından en uygun olan "atıksuların arıtılması" konu başlığına taşıdım.

Yardım talebinizin cevapsız kalmayacağını umuyorum.

İyi günler...

3. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

İki çalışma ekledim.Kolay gelsin.

Ekli Dosyalar:

4. çevrecii

çevrecii CMNet Üyesi

Tam olarak ne istendiğini belirtirseniz belki yardımcı olarabiliriz:)

5. Gülçin Doğan

Gülçin Doğan CMNet Üyesi

merhaba.Langmuir reundlich denklemlerini çıkardıktan sonra excel de grafik oluşturuyoruz bunla ilgili bir kaç sorum olacaktı yardımcı olabilir misiniz ? X eksenine bir parametre yerleştirip Y eksenine de bir parametre koyacağım ancak SAĞ VE SOL olmak üzere iki tane Y ekseni olan grafik yapamıyorum

Adsorpsiyon Prosesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bardenpho Prosesi

merhabalar atıksulardaki azot ve fosforun biyolojik olarak birlikte giderim prosesi olan bardenpho prosesi hakkında bilgisi olan var mı acaba? prosesin kinetikleri, özellikleri gibi bilgilere ihtiyacım var da.. yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum :)
  2. Sularda bulunan nitratın adsorpsiyon yoluyla uzaklaştırılması

[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ÖZET[FONT=TimesNewRoman] [FONT=TimesNewRoman]Bu çal[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ı[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ş[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]mada, adsorpsiyon yöntemi ile sulardan nitrat...
  3. Adsorpsiyon

Arkadaşlar hava kirliliği atık gaz kontrolü çerçevesinde adsorpsiyonla alakalı elinde bilgi olan varmı ? Şimdiden teşekkür ediyorum.
  4. Bardenpho Prosesi

1) Bardenpho prosesi hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan konu ile ilgili bilgi verebilirler mi? Ayrıca, döküman vb. varsa çok memnun olurum. 2) Söz konusu prosesin diğer proseslerden farkı nelerdir; avantajları ve dezavantajlarını bilen var mı? İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.
  5. Adsorpsiyon ve aktif karbon

Çevre mühendisliğinde Adsorpsiyon ve Aktif karbon