Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

AKM analizi

Konu, 'Analizler ve Deneyler' kısmında onurkurt tarafından paylaşıldı.

1. onurkurt

onurkurt CMNet Üyesi

Herkese merhaba. Atıksu arıtma tesisi laboratuvarında çalışıyorum. Whatman filtre kağıtlarının büyükleri ile çalışılıyordu fakat normalde küçük filtreler ile çalışılması gerektiğini öğrendik ve yine whatman küçük filtreler ile çalışmaya başladık. Havalandırma havuzlarından 20 ml çalıştık, seyreltip 20 ml ve 10 ml çalıştık. Fakat ne yaptıysak yapalım, vakum beherinde küçük filtreyi süzdürdükten sonra etüv'e koyduğumuzda, sanki ayrı bir katman varmış gibi filtre kağıdının üzerindeki kısım kalkıyor ve ayrılıyor filtreden.. Yani filtrenin üst kısmı sökülüyor. Hem internetten hemde diğer arkadaşlarla bilgi alışverişinde bulundum fakat çözüm bulamadık. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler, herkese iyi günler..

2. cevremuhendisi

cevremuhendisi Misafir

Acaba filtre kağıtlarını tam ayırmadan yani iki filtre kağıdını birden kullanıyor olabilirmisiniz ?

3. Kadir Ünal

Kadir Ünal CMNet Üyesi

Ayrılma sebebine birşey söyleymem belki ama bahsettiğiniz şekildeki bir ayrılmaylada akm analizini çok etkilemez herhalde. Bir miktar uraştırır anca...:kötü:

4. eraxes

eraxes CMNet Üyesi

filtre kağıdının darasını aldıktan sonra sonucu etkilemez. arkadaşın belirttiği gibi 2 filtre kağıdını aynı anda koyuyor olmayasınız?

5. onurkurt

onurkurt CMNet Üyesi

Yok arkadaşlar, filtre kağıtlarının yapışık olması gibi bir durum yok, kullanılan numune yüzeye tam yapışamıyor, yapışan kısımda kuruyunca kalkıyor ve uçuyor. Sorunu hallettim, numune miktarını biraz azaltıp, vakum filtrede biraz fazla tutup, etrafı kapalı bir alüminyum tepsi ile muhafaza ettiğimde sorun büyük oranda giderilmiş oldu..

AKM analizi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. TOC analizi

Merhaba, TOC analizinde kullanılan cihazın çalışma prensibi hakkında bilgi verebilirmisiniz...Teşekkürler
  2. Çevre boyutları ve risk analizi prosedürü ve risk analizi formu

Merhaba..Ben çelik konstrüksiyon imalat ve montaj firmasında çalışıyorum..Bu sektörle ilgili çevre boyutları risk analizi formu ve prosedür örneğine ihtiyacım var..Bu konuda yardımcı olabilecek varsa sevinirim..
  3. Risk analizi

LOKONTALAR İÇİN YAPILMIŞ RİSK ANALİZİ VE ACİL DURUM EYLEM PLANI OLAN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLABİLİRLERMİ.TEŞEKKÜRLER..
  4. Risk analizi

merhabalar ambalaj atığı toplama ayırma tesisleriyle ilgili risk analzi örnkeleri olanlar varsa yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler
  5. Su analizi

Arkadaşlar merhaba, Tesisimizde kullanma suyu olarak kuyu suyundan faydalanıyoruz, bu suların analiz yaptırılması gerekli diye biliyorum periyodik olarak ancak hangi sıklıkta yapılmalıdır ? Birde içme suyu olarak kullanılan damacanaların firması tarafından analizleri mevcut ancak su sebillerinden numune alınıp analiz yaptırılmak gerekli diye düşünüyorum bunun da zorunluluğu var ise...