Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Akredite labaratuvar

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında cilgincevreci tarafından paylaşıldı.

1. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

Kuyu suyu analizlerini yapacak akredite labaratuvar listesi gibi bir şeye nasıl ulaşabilirim?

2. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Merhaba ;kuyu suyu içme suyu olarak mı kullanılıyor yoksa İnsani amaçlı tüketim suyu olarak mı?

3. cilgincevreci

atık barajımızımızın gözlem kuyuları oluyor kuyu sularımız

4. Emre Özer

Emre Özer CMNet Üyesi

Gözlem sularını ne amaçla kullanmaktasınız ve hangi şehirdesiniz ?

5. cilgincevreci

gözlem kuyularını kül depolama barajında herhangi bir sızma oluyor mu diye analiz ettiriyoruz

6. putperest

putperest CMNet Üyesi

ne çeşit kül depoladığınızı ve sızma ihtimali durumunda yeraltı suyunda ne gibi bir kontaminasyona neden olabileceğini irdeleyerek ve gözlem kuyularının historik datası ile karşılaştırma yaparak sızma olup olmadığını tespit edebilirsiniz. siz parametreleri belirleyin türkak'ın sitesine gidin ve o parametreden akredite bir laboratuvar bulun.

cilgincevreci bunu beğendi.
Akredite labaratuvar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Labaratuvar atıkları

Merhabalar; Tesisimiz bünyesindeki labaratuvarda eldivenler, asit-baz şişeşeri gibi kimyasallı şişelerin atık kodlarını bilen varmı, birde bunlar tehlikeli atık grubuna giriyorlar değil mi. ilginiz için teşekkür ederim herkese iyi çalışmalar.
  2. Labaratuvar atıkları-asitler

arkadaslar merhaba dun beledıyenın temızlık ıslerıne ulaşan bır telefonda, mıllı egıtıme baglı bır okulun kımya labaratuvarından kaynaklnan çoğunlu asitli olan kimyasal çözeltilerinde yer aldığı sıvı atıkları beledıyenıze verebılrımıyız dıye bır telefon geldı . daha once bu tur atıkların bertarfında deneyımı olanalar var mı?
  3. Gebze Labaratuvar Staj

Merhabalar bu sene yazın lab. stajı yapmam lazım.Başvurularda yakında başlayacak.Acaba gebzede atıksu firmalarında staj yapmış olan var mı yada önerecek yeri olan?Gebzedeki yerlere mail atıyorum ama cevap yok ve web sayfalarında da stajla ilgili bişeyler de yok Gebzede çevre müh. yapan birisi yardımcı olursa gerçekten enfes olur :)
  4. Labaratuvar staji

Ankara da Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı atık su arıtımı su temini vb işlemlerle uğraşan labarutavarı var mı Bartın Üniversitesi çevre müh 2. sınıf öğrencisiyim yaza staj yeri ayarlamak istiyorum Samsunda ikamet etmekteyim. okul bitiminde bana referansı kuvvetli olabilecek başka firmalarda staj yapabilirim.