Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

akü ve ömrünü tamamlamış lastik

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Gülçin Bozkurt tarafından paylaşıldı.

1. Gülçin Bozkurt

Gülçin Bozkurt CMNet Üyesi

arkadaşlar,

Atık aküleri ve ömrünü tamamlamış lastikleri alan lisanslı firma arayışı içindeyim yardımcı olabilecek birisi var mı bu konuda???

2. Recep Harmandar

Recep Harmandar CMNet Üyesi

Lasder ve Aküder var bence buralarla iletişime geç yardımcı oluyorlar anlaşmalı lisanslı bir firmayı size yönlendiriyorlar .. çünkü bakanlığın sitesindekileri ara ara bitmiyor ve birçoğunun ya lisans süresi dolmuş yada yer uzak diye gelmiyor. (İnternet adreslerinde iletişim numaraları var)

3. mevlut_d

mevlut_d CMNet Üyesi

4. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Emre Yıldız bunu beğendi.
  5. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

n) (Değişik:RG-11/3/2015-29292) Yetkili taşıyıcı: Bu Yönetmeliğin 14 üncü maddesinde belirtilen özelliklere sahip araçları olan üretici ile sözleşme yapmış gerçek ve tüzel kişileri,
    ifade eder.

11/3/2015 değişikliği ile taşıma işleminde lisans uygulaması yine kaldırılmış.

6. Hasan Uzatıcı

Hasan Uzatıcı CMNet Üyesi

Bazen karışıklıklar oluyor, eklemek istedim;

lisans uygulaması kaldırıldı ama yetkili taşıyıcı ifadesi getirildi. Lastik üreticileri ile sözleşmeli (Lasder gibi), onlar tarafından yetkilendirilmiş araçlar ile taşıma yapılabiliyor. Aracın madde 14 deki özellikleri taşıması gerekiyor.

7. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

teşekkürler hasan bey, bitkisel atık yağlar için direk lisansa tabii taşıma araçları değil mi?

8. Hasan Uzatıcı

Hasan Uzatıcı CMNet Üyesi

evet yönetmelik madde 13 de lisanslı araçlar ile UATF doldurularak taşınması yükümlülüğü getirilmiş.

İl Müdürlüklerinden taşıma lisansı düzenleniyor. Aynı zamanda 20 01 25 kodlu atık Atıkların Karayoluyla Taşınması Tebliği kapsamında, Bursa İl Müdürlüğü'nün internet sitesinde gerekli olan bilgi belgeler yazıyor. Tahminim diğer illerde de aynıdır.

akü ve ömrünü tamamlamış lastik konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ömrünü tamamlamış araç

arkadaşlar ömrünü tamamlamış araç depolama lisansı alacak bi firmaya danışmanlık yapmaktayız... bu tesis ek1 mi ek 2 kapsamında mısır, bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım beklıyorum. ayrıca bu firmaya nası bi fiyat vermeliyiz...ömrünü tamamlamış araçlar hakkındaki yönetmeliği incelediğimde epey teferruatlı bi olay gibi geldi bana.... önerilerinizi beklemekteyim......
  2. Ömrünü tamamlamış araçlar

arkadaşlar ömrünü tamamlamiş araçlar konusunda veya barkod sistemi hakkında bilgisi olan varmi? çalışmakta olduğum şirketimize lisans almaya çalışıyorum ama barkod sisteminde takıldım kaldım. yardımlarınız bekliyorum. tşk.ler
  3. ÖTA (ömrünü tamamlamış arac)

Öncelikle konuyla alakalı bır yer aradım fakat ilgili yeri bulamadım ve en uygun yerin burası olacağını dusundum o yuzden kusura bakmayın. ÖTA hakında bır kac sorum olacaktı malum daha yenı yenı ortaya cıkıyor ve arastırmalarıma ragmen gereklı bılgılere ulasamadım ve tecrubelı abılerım, ablalarım veya kardeslerımden bılgıalmak ısteedım. Sorularım madde madde verırsemdaha ıyı anlasılacagını...
  4. Ömrünü Tamamlamış araçlar(ÖTA)

Merhabalar, Ömrünü tamamlamış araç lisansı alan arkadaşlarımız var mıdır acaba...
  5. Ömrünü tamamlamış araçlar

mrb iyi günler arkadaşlar. benim çalıştığım yer hem tehlikesiz atık toplama yani hurdacı bir de atım ambalaj ayırma ve toplama işlemini yapıyor .. ömrünü tamamlamış araçları tesise kabulu için tesiste aranması geren fiziki şartlar nelerdir ? geri dönüşüm felan yapılmayacaktır ihalelere girebilmek için ve gelen ÖTA ' ların parçalanması işlemi olacaktır tesiste ( mesela atık ambalaj için en az...