Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

akümülatör geri dönüşüm tesisi?

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında stefanel tarafından paylaşıldı.

1. stefanel

stefanel CMNet Üyesi

akümülatör geri dönüşüm tesisi hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi? lütfen msjlarınızı bekliyorum

2. Gülfem Polat

Gülfem Polat CMNet Üyesi

akümülatör geri dönüşüm tesisleri ile ilgili nedir tam olarak merak ettiğiniz? daha net sorar mısınız sorunuzu lisanslı firmaları soruyorsanız bakanlığın atık yönetimi sayfasında lisanslı firmaların listesi mevcut

3. stefanel

stefanel CMNet Üyesi

akümülatör geri kazanımında kurşun geri kazanımı yapmadan yalnızca akü kırma ayrıştırma yapmak mümkünmü? ben bununla ilgili lisans göremedim. geçici depolama yapılabiliyor sanırım yalnızca? bunun için izin alınıyor.

4. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

akümülatör içindeki kurşunu ve akü suyunu geri kazanma veya arıtmadan(nötralizasyon) herhangi bir işleminiz yasal olmayacaktır.kırmadan/zarar vermeden geçici depolama yapılabilir.sanırım bu da akü üreten firmalarla işbirliğine gidebileceğiniz bir çerçevede gerçekleşiyor.
    eğer uygun prosesi kurabilirseniz; kurşun geri kazanımı çok karlı bir işlemdir.

5. stefanel

stefanel CMNet Üyesi

kurşun geri kazanım tesisi kurmayı planlıyoruz. ancak yatırım maliyeti yüksek. geçici depolama karlı olur mu? öğrenmek istediğim de buydu. sadece aküyü kırıp asidini arıtıp çıkan kurşun plakayı da satmak? bu işlem fiziksel bir işlem. bu yapılamaz mı sadece? döner fırın ve rafinasyon ünitesini kurmadan?

6. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

kurşunu o helde satamazsınız.eritme veya elektroliz gerekli..

7. Birgül Bakanoğlu

Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar, atık akümülatör geçici depolama izin belgemiz var. süresi bitiyor, yenileme aşamasında neler yapmam gerekiyor? Başvurular ile ilgili bilgisi olan varmı acaba ?

8. hülyaçevre

hülyaçevre CMNet Üyesi

arkadaşlar merhaba akü geçici depolama için nötralizasyon ünitesini nasıl sağlayabilirim? bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

9. tarkan.ö

tarkan.ö CMNet Üyesi

firmam yıllardır akü geri kazanım tesisleri imalatı yapmaktayız. gün de kaç ton kurşun elde etmek istiyorsunuz.

akümülatör geri dönüşüm tesisi? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. metal alüminyum geri dönüşüm tesisi

Alüminyum geri dönüşüm tesisinde çalışan arkadaşlarıma soruyorum eritme yapan tesisler için geri dönüşüm tesislerinden aldığınız kırılmış metal çapaklar prosesinizi nasıl etkiliyor?Kırılmış olması ergitme yapan tesisler için problem teşkil ediyormu ediyorsa malzemeyi preslemekmi proses için uygundur?
  2. geri dönüşüm tesisi

arkadaşlar mrb plastik ambalaj atıkları geri dönüşüm tesisine lisans alabilmem için izlemem gereken yol nedir.en baştan anlatırmısınız. şimdiden teşekkürler
  3. Pet şişe geri dönüşüm tesisi

Arkadaşlar bildiğiniz gibi pet şişeler günlük hayatımıza fazlasıyla girmiş durumda. Bunların geri dönüşümünü sağlamak için kurulacak bir tesis maliyetini düşündüğümüzde sadece makina teçhizat düşük kapasite için 400.000 tl. diğer maliyetleride dahil ettiğimizde 600.000 lirayı bulacağını düşünüyorum. sorum şu olacak böyle bir tesiste çalışan yada bilgisi olan biri böyle bir tesisin maliyetini...