Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Alabalık tesisleri GFB işlemleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Hanli tarafından paylaşıldı.

1. Hanli

Hanli CMNet Üyesi

arkadaşlar benim, alabalık tesisleri gfb işlemlerinde takıldığım bir konu var bilen yada daha önce aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Alabalık tesislerinden istenilen evraklardan biride yapı kullanım izin belgesi ( 2004 yılından sonra yapılanlar için ) ama benim elimde kapasitesi çok küçük olan tesisler var ve bunların hiç birinin yapı kullanım izin belgesi yok. Böyle bir sorunun çözüm aşamasında nasıl bir yol izlenmeli, alabalık tesislerinin yapı kullanım izin belgelerini almaları imkansız gibi, yapı kullanım yerine verilebilecek başka bir evrak olabilr mi?

Alabalık tesisleri GFB işlemleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Alabalık çiftliklerinin GFB sorunu

arkadaşlar elimde 8-9 tane küçük ölçekte alabalık işletmesi var ve bu işletmeler için GFB almam gerekiyor.tabi ki bunu içinde belgeleri toplamak gerekiyor fakat bu küçük ölçekli işletmeler vergi mükellefi değil ve hiç bir odaya kayıtları yok. GFB alma işleminde gerekli evrakları bu sebeple tamamlayamıyorum. -sicil gazetesi -tesis vergi numarası -sgk iş yeri numarası gibi kayıtları...
  2. Alabalık ve CED

950 ton üretim yapan bir alabalık çiftliği üretim havuzlarını kurmadan mı yoksa kurduktan sonra mı CED başvurusu yapmalı mı?
  3. Lisans yenileme işlemleri

danışmanlığını yaptığımız firma hem ek-I 8.1 hemde ek-II 8.2 den dahil edildi ve bugünlerde bir yazı gönderildi. bakalığın görüşü doğrultusunda hava emisyon, tehlikesiz atık geri kazanım, ambalaj atığı geri kazanım konularında izin ve lisans belgesi yenileme talebi ile yazının tebliinden itibaren 1 ay içinde müracat edilmelidir şeklinde. bu durumda benim izleyeceğim yol nedir?
  4. Gfb başvuru işlemleri

Arkadaşlar, TAT firması olarak GFB işlemlerini başlattım.Başvuru formunda işletmenin iktisadi faaliyet alanını soruyor.(NACE kodu). bu kod kapasite raporunda yazıyor ama sisteme giriş yaparken,kodu direkt giremiyorum. Ana faaliyet alanı diye seçenekler çıkıyor. Seçeneklerden hangisini seçmem gerekiyor?? TAT a uygun olanı bulamadım bir türlü yardımcı olursanız sevinirim..
  5. Izin lisans işlemleri

merhabalar ; atıksu arıtma, çamur kurutma ve kojenerasyon tesisi olarak deşarj ve emisyon izni konusunda GFB başvurusu yaptık; başvuru onaylandı. Tamamlanması gereken başvuru formlarından birisi atıksu deşarjı, basamak basamak ilerlerken şu sayfa ile karşılaştık katı atık miktarı (ton/gün): tehlikeli atık miktarı (ton/gün): sıvı atık miktarı (ton/gün): gaz atık miktarı (ton/gün): arıtma...