• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj Atığı Ayrıştırma Kutusu

cevre0606

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Arkadaşlar merhabalar,
Ankara Mamak ilçesindeki bir firma için EAYP hazırladık. İl çevreden eksiklik olarak kaynağında ayrı toplama sistemi kurulmasını istediler. Mamak belediyesini arayıp talepte bulundum fakat henüz o bölgede lisanslı bir firmayla sözleşme imzalanmadığı için ne zaman temin edecekleri konusunda tarih veremediler. Lisanslı firmalar da hep belediyeye yönlendirdi. Bu konuyu çözümlemek için herhangi bir fikri olan yardımcı olursa sevinirim.

@cevre0606 Bahsettiğiniz kutular genellikle ofislerde kullanılıyor tesiste atıkların ayrı biriktirildiği yere çıkan atık muhteviyat ve miktarlarına göre kafes sistemleri yaptırabilirsiniz üzerlerine uygun atık kod ve isimlerinin bulunduğu levhalarıda astırırsınız mis gibi olur hemde kalıcı.

Tesis akaryakıt istasyonu olduğundan o şekilde bir sistem daha mantıklı ama gelen müşterilerin de dikkatini çekip ambalaj atıklarını oraya atmalarını sağlamak için kafes sistem yerine ulaşılması daha kolay bir sistem kurulması daha uygun olur gibi. Bunun için bir fikriniz var mı? @Serhat Mehmet Kar

Memurla bire bir de görüştüm. Market de bulunduğu için, ambalaj atıklarına yönelik bir ayrıştırma istedi. Tehlikesiz atık bir belediye atıkları bir de ambalaj atıkları çıkıyor zaten. @Serkan Çiçekay

@cevre0606 bu tarz bir konteyner istenmiş olabilir mi? kendi firmamda kaynağında ayırma işlemini bu şekilde büyük konteynerlarda yapıyorum ben. EAYP'da onaylandı ( düzce için ).. ambalaj atıkları için de Şallılar firmasından çok memnunuz sizin bulunduğunuz lokasyona gelinebiliyor mu bilemiyorum tabi ama netten numarasını bulup sorabilirsiniz.. ofis içi ambalaj atığı toplama kutularını onlardan temin etmiştim..

Ekli dosyalar

• 5060.jpg
    5060.jpg
    7.5 KB · Görüntüleme: 20
@cevre0606

Tehlikesiz atıklar için de atık alanı gerekli, sadece tehlikeli atıklar için geçerli bir konu değil ki zaten.

@Serkan Çiçekay biliyorum. Demek istediğim, tehlikeli atık alanı gibi kafes sistem bir geçici depolama alanı oluşturursak ambalaj atıkları biriktirmeye yararlı bir sistem olmayacak. Ziyaretçiler için erişimi kolay olması gerekli. @esineray hanımın gönderdiği gibi yani. Teşekkürler Esin hanım.