Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atığı belgelendirme sorunu

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında esra_113 tarafından paylaşıldı.

1. esra_113

esra_113 CMNet Üyesi

merhaba meslektaşlarım önemli bi sorum var
    ambalaj atığı toplama ayırma tesisinde çalışıyorum lisansımız aralık 2012de bitti lisans başvurusu yaptık 1 aya kadar elimizde olcak arada bi 2 ay lisanssız kalmış olduk bu dönemdeki belgelerimizle lisansımız geldiğinde belgelendirme yapabiliyomuyuz yoksa o 2 ay boşamı gitcek bilgisi olan yanıtlayabilirmi
    bide bakanlıktan kimseye ulaşamadım ulaşabilceğim bi numara varsa konuyla ilgili verebilirmisiniz

2. Nefize Yıldız

Nefize Yıldız CMNet Üyesi

esra hanım merhaba;

Çevre ve şehircilik il müdürlükleri firmaların belgelendirme dosyalarını incelerken kantar fişleri, irsaliye tarihleri ile lisans tarihlerinin aynı dönemde olup olmadıklarına dikkat ediyorlar. lisansınız olmadığı zaman belgelendirme yapmanız durumunda belgelendirme dosyaları kabul edilmez.
    lisansınız bitmesine 3 ay kala yenileme işlemlerine başlamanız gerekmekte idi.

3. esra_113

esra_113 CMNet Üyesi

teşekkür ederim nefize hanım cevabınız için lisans yenileme aşamasında sıkıntılarla karşılaştık süreç uzadı malesef

Ambalaj atığı belgelendirme sorunu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ambalaj atığı belgelendirme

Arkadaşlar belgelendirme konusunda yardımcı olun lütfen,çalıştığım firmaya TAT lisansını aldım ve belgelendirme yapmak istiyorum fakat kafam karıştı, belgelendirme için ne yapmam gerekli?
  2. Ambalaj atığı belgelendirme

Merhabalar, İl sınırları içerisinde yer alan ama belediye sınırları içinde olmayan işletmelerden aldığımız atıkları belediyeye onaylatıp kaynağında ayrı toplama olarak belgelendirme de kullanılabilmesi hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi? Teşekkürler
  3. Ambalaj Atığı Belgelendirme

merhaba, tat ve gdt lisansını birlikte bulunduran tesisler için yeni yönetmelikte "belgelendirme için gdt tesisinin çıkış faturası esas alınır"demekte. örneğin plastik geri dönüşümünde tat'tan gdt ye mal gönderiliyor.gdt tesisi topladığı plastiğin tamamını kendisi işleyemiyor. mesela 1000 ton plastik topluyor ama gdt çıkışı 200 ton oluyor. tamamını geri dönüştürdüğünü düşünsek bile...
  4. Ambalaj atığı belgelendirme acil

arkadaslar toplama ayırma ve gdt lisansı almış bir işletmede işe başladım şuan kaynakta ayırım çalışmaları yapıyoruz..Acaba belgelendirme için yıl sonunda piyasaya sürenlerin ihtiyacını karşılamak içinmi anlaşacağız yoksa önümüzdeki yıl için şimdiden anlaşma yapmamız gerekiyormu?
  5. Ambalaj atığı belgelendirme

arkadaşlar belgelendirmenin belediyeler tarafından yapılacağı nerede yazıyor.yani bir tebliğ mi var? ekleyebilirseniz çok sevinirim..