Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atığı piyasaya süren müracaatı

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Şafak Yılmaz tarafından paylaşıldı.

 1. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  Arkadaşlar danışmanlığını yaptığım çamaşırhane, yıkadığı ürünleri ambalajlayarak müşteriye teslim ediyor. bu durumda ambalaj atığı piyasaya süren konumunda oluyor. ambalaj atığı piyasaya süren kullanıcı kodu ve şifre için il müdürlüğüne dilekçe ile başvuruda bulunduk lakin bir cevap gelmedi. şimdi il müdürlüğünün web sitesinde ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI adlı bir dosya buldum orada Ambalaj üretici ve /veya piyasaya süren firma kodu ve şifre verilmesi adıyla istenen evraklar
  1. Dilekçe,
  2. Kapasite raporu,
  3. Fatura Bilgi Formu,
  4. İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Banka Hesap Numarasına Piyasaya süren kod şifre bedeli yatırıldığına dair dekont / alındı belgesi örneği,
  5. İşletmenin faaliyete geçtiği tarihi belirtir resmi belge
  acaba başvuruyu bu şekilde mi yapmamız gerekiyor
   
 2. Yasemin Kocabey

  Yasemin Kocabey CMNet Üyesi

  Ben sadece dilekçe ile başvurulduğunu biliyorum ve ardından sistemde o bölümün açılması gerekiyor. Kontrol ettiniz mi sistemde o bölümün açılıp açılmadığını.
   
 3. Adem Taş

  Adem Taş CMNet Üyesi

  bizde dilekçe ile başvurmuştuk. herhangi bir ödeme falan yapmadık
   
 4. irfan dallı

  irfan dallı CMNet Üyesi

  Sadece dilekçe ile başvuru yapılıyor
   
Ambalaj atığı piyasaya süren müracaatı konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Ambalaj atıkları piyasaya süren

  Ambalaj atıkları kontrolü yönetmeliğine göre Piyasaya süren konumundaki bir firma satışlarını yurtışına (büyük bir kısmı) gerçekleştiriyorsa, geri toplatmakla ilgili yükümlülüğünü yerine getirirken sadece yurt içine yapmış olduğu miktarla mı işlem yapar ? yoksa hem yurt içi hemde yurt dışı toplamı ile mi ?
 2. Piyasaya süren ambalaj hk.

  bildirimler için son gün yarın değil mi ?sistem açılmıyorda
 3. Ambalaj atıkları piyasaya süren müraacat formu hk.

  Arkadaşlar Ambalaj atıkları piyasaya süren müraacat formunu doldururken, piyasaya sürülen ambalajların temin edilen yerlerin bilgilerinin girildiği kısımda temin edilen firmanın ismi olmadığından yeni firma ekledim. Fakat ekleme esnasında adresi yanlış girdim. Adreste güncelleme yapamıyorum. Bu durum nasıl düzeltilebilir. Bu nedenle beyanı da yapamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
 4. Piyasaya süren ve ambalaj üretici kullanım kılavuzu

  Bildirim yaparken izleyeceğiniz yollar kılavuz da sırasıyla anlatılmıştır. Yardımcı olacağını düşünüyorum. (Eski yönetmelik olsa da adımlar nispeten aynıdır)
 5. Ambalaj atıkları kontrolü yönetmeliği-piyasaya süren-tedarikçi

  Merhaba Arkadaşlar; Ambalaj Kod İsteği yapacağım. Piyasaya Süren-Tedarikçi vs. hangi çerçevede başvuru yapmam gerekir. Birbirlerinden farkı nedir?