Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atığı toplama ayırma lisansı

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Türkan Çolak tarafından paylaşıldı.

1. Türkan Çolak

Türkan Çolak CMNet Üyesi

Merhabalar,

Sizlere bir sorum olacak. Çalıştığımız ambalaj toplama ayırma firmalarından birinin lisansı nisanın ilk haftasında bitti. ve biz o süreçte atık vermedik lisanslarını bekledik. bu sırada il müdürlüğünü aradım herhangi bir başvuru olmadığını söylediler firmanın lisans alması için. ancak firma bir haftaya lisansı alıyoruz demiş ticaretteki arkadaşlara ve bana inandırıcı gelmedi çünkü lisans yenileme daha uzun bir süreç ister gibi.

Konu ile ve süreç ile ilgili bilgilendirirseniz sevinirim.

@Ali Can Dalgıç bey sizin de tecrübeleriniz bekleriz cevaben :D

Olgaç Sürmelihindi bunu beğendi.
  2. OSMAN EROĞLU

OSMAN EROĞLU CMNet Üyesi

aslında lisansı bitmeden en az 180 gün önce tekrar başvuru yapma zorunluluğu var lisans yenileme için ve bu süreç lisans yenileme için gayet uygun bir süreç. Bitmesini anlamadım.

Türkan Çolak bunu beğendi.
  3. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Lisansının süresi bitmeden en az 6 ay öncesinde yenileme başvuru yapmaları gerekti.İl Çevre Müdürlüğü ile tekrardan görüşün ve başka memurlara sorun isterseniz.Muhakkak başvuru yapmışlardır.

4. Türkan Çolak

Türkan Çolak CMNet Üyesi

Başvuru yapmamışlar kendileri de söyledi yani yenilerde yapılmış başvurusu firmanın.. Firma bizden kağıt ve karton bobin almak istemekte şu anda.. ve bunu tehlikesiz atık lisansımız ile alabiliriz diyorlar. bende bununda 15 01 01 kodu ile verilmesi gereken bir atık olduğunu düşünüyorum.. peki gerçekten 19 12 01 veya 20 01 01 koduyla alırlar mı ? bu atıklardan 20 li evsel ve belediye diğerinin tam içeriğini de anlamış değilim.

5. Olgaç Sürmelihindi

bu kağıt ve karton bobinler neyden kaynaklı atık? üzerinde iplik mi sarılı.

6. Türkan Çolak

Türkan Çolak CMNet Üyesi

evet iplik sarılı iplikler alınıyor bobinler kalıyor

7. Olgaç Sürmelihindi

onlar ambalaj atığı sınıfındadır.15 01 01 atık koduyla verilmesi doğru.Yani isizn yaptığınız doğru bir şey.Bu arada Gazianteplimisiniz?

8. Türkan Çolak

Türkan Çolak CMNet Üyesi

evet gaziantepliyim ben :) bence de verilmemeli ürün ambalajı sonuçta

9. Olgaç Sürmelihindi

Ben de gaziantepliyim ve gaziantep'te çalışıyorum memnun oldum:) ambalaj olarak verilmeli.Kesin ve net:D

10. Türkan Çolak

Türkan Çolak CMNet Üyesi

teşekkürler nerede çalışıyorsunuz ?

11. Olgaç Sürmelihindi

ben 3 sene gdt ve tat tesisinde çalıştım şimdi 1 senedir danışmanlık firmasında çalışıyorum.Siz?

12. Türkan Çolak

Türkan Çolak CMNet Üyesi

bende bir holdingteyim 2 yıldır

13. sedefp

sedefp CMNet Üyesi

Özelse çıkalım :D

14. Türkan Çolak

Türkan Çolak CMNet Üyesi

ahahah memleketli ve aynı ünili olunca :) yok yokkk varsa konuma yorumunuz bir de sizin fikrinizi alsam çok karışık durumlar

15. sedefp

sedefp CMNet Üyesi

:) Olgaç bey gayet deneyimli bu konularda. ambalaj atığıdır bence de

16. Türkan Çolak

Türkan Çolak CMNet Üyesi

teşekkür ederim :) bakalım firma ne diyecek çevre mühendisi tehlikesiz atık bildirimden bile bi haber biri :(

17. Fatma Gürbüz

Fatma Gürbüz CMNet Üyesi

Ambalaj atigi toplama ayirma tesisinin cevre danismaniyim firma iplikli plastik konik aliyor bunu hangi kodla bildirmem gerekiyor bu konuda yardimci olursaniz sevinirim