Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisi kurulum kriterleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında zeynepülken tarafından paylaşıldı.

1. zeynepülken

zeynepülken CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba şu anda Tehlikesiz Atık Toplama ve Ayırma tesisinde çalışıyorum. Firmamızın şuanda kurulu olduğu yer ambalaj atığı toplama ayırma lisansı için fiziki şartları sağlayamıyor. Yapı ruhsatı tarımsal niteliği korunacak alan olarak verilmiş. Bu ruhsatı değiştiremiyoruz. Ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisi için başka bir yer bakıyoruz şuanda. Tesisin kurulacağı arazinin O.S.B alanları içinde olmaması gerektiğini biliyorum. Bunun dışında arazi seçimi için uymamız gereken başka bir şart varmı. Ayrıca aynı yere Tehlikeli Atık geri kazanımı içinde lisans alacağız. Bunun için neler yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

2. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

kolay gelsin. tesis organize sanayi bölgesi içinde olsun ister olmasın siz istediğiniz izin ve lisansları alabilirsiniz. yalnızca zeminin geçirimsiz olması lazım. Yangın önlemleri açısından gerekli malzemelerin olması lazım levhaların olması lazım ve ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisi için alanın 1000 m2 olması gerekli bunlarla ilgili belgeleri ben size isterseniz akşam göndereyim.

3. zeynepülken

zeynepülken CMNet Üyesi

çok sevinirim. belgeler bende de mevcut ama eksiğim varmı bir karşılaştırma yaparım bende. serbest o.s.b lerde olabiliyor yeni o.s.b yönetmeliğine göre.

4. Olgaç Sürmelihindi

tamam ben size gönderirim yine haberleşelim. ben o osb ile ilgili yönetmeliğede tekrar bakarım yine haberleşiriz sizinle.

5. zeynepülken

zeynepülken CMNet Üyesi

birşey daha soracağım yeni tutacağımız yer 2500 m2 kapalı alan. 1000m2 de açık alan mevcut. buraya hurda, ambalaj, ve tehlikeli atık lisansı almak istiyoruz bu mevcut alan için gerekli koşulları sağladığımız taktirde 3 lisansıda alabilirmiyiz?

6. Hüseyin Hanlı

Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

Olgaç Bey Merhabalar,

Bahsettiğiniz belgeleri bende alabilirmiyim?

7. Olgaç Sürmelihindi

evet alabilirsiniz hepsininde sağlanması gereken kriterleri sağladıktan sonra il çevre denetler ve gerekli levhalar var mesela geçiçi depoılama alanı vb gibi onlarada dikkat ediyor.hurda lisansı derken tehlikesiz atık için mi

merhaba hüseyin bey nasılsınız? Eğer gerekleri şartları sağlarsanız sizde alabilirsiniz bu arada almak istediğiniz atıklar için kodlar var onlarıda siz belirliyorsunuz ve müraacat ediyorsunuz.

8. zeynepülken

zeynepülken CMNet Üyesi

hurda lisansından kastım hurda araçların parçalanması için gerekli işlemler.metalleri yağı plastikleri hepsi ayrılacak. ancak şöyle bir sıkıntı var bu yerde tehlikeli atık kazanımı için yani varil bidon ıbc geri kazanımı i.in arıtma tesisi gerekli ve bu yerde arıtma mevcut degil. yerde kiralık olcak bunu nasıl çözeriz

9. Olgaç Sürmelihindi

bunların hepsini akşam üstü konuşalım mı şimdi çıkmam gerekiyor kusura bakmayın elimden geldiğince hepsini çözeriz ins.

10. Erol DALKILINÇ

Erol DALKILINÇ CMNet Üyesi

11. zeynepülken

zeynepülken CMNet Üyesi

teşekkür ederim erol bey

12. Erol DALKILINÇ

Erol DALKILINÇ CMNet Üyesi

Ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisi kurulum kriterleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hava Emisyon, Ambalaj Atığı Toplama, Ayırma Ve Geri Dönüşüm Lisans Işlemleri

Hava Emisyon, Ambalaj atığı toplama, ayırma ve geri dönüşüm konusunda Geçici Faaliyet Belgesi almış bir tesis için Lisansa Çevirmek için izlenmesi gereken yol nedir...geçici faaliyet belgesi alırken ki begeler haricinde neler gerekli
  2. Ambalaj atığı toplama ayırma tesislerinde uygulanması gereken isig prosedürleri

Merhaba, tat tesisinde çalışmaktayım. işyerimizde 50 kişinin altında işçi çalışıyor.işçi sağlığı ve güvenliği açısından uygulamam gereken prosedürler nelerdir? örn. malzeme istif yüksekliği maksimum kaç olmalıdır? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. herkese iyi çalışmalar.
  3. Ambalaj atığı geri kazanım tesislerine Toplama ayırma belgesi alımı

Merhabalar, Ambalaj atığı geri kazanım tesislerine, il müdürlükleri tarafından verilen Tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi alınabiliyor mu ? Teşekkür ederim...
  4. Ambalaj atığı toplama ayırma tesisi yardım destek ve teşvik

Merhaba arkadaşlar, Zonguldak belediyeler birliğine bağlı olarak, 4 aydır faaliyet gösteren Ambalaj Atığı Toplama Ayırma tesisiyiz. Firmamızın destek veya teşvik alabileceği yerler var mı? Araştırıyoruz ama destek bulamadık. Destek ve teşvik programlarından yardım alabilen firmalar varsa yardımcı olabilirler mi? Şimdiden herkese teşekkürler...