• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atık sistemi

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Firma
-
Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Çalıştığım firmada hem TAT hem de GDT lisansı olduğu için ambalaj atık sisteminde yaşadığım bir sorunu dile getirmek istiyorum. Ek-7B sisteminde gelen atıkların belli bir miktarını kendi geri kazanıma gönderdiğim zaman bunu ek-7C'ye beyan yapıyorum ve ek-8B'de onayladığım zaman sistem kendiliğinden bu yapmış olduğum miktarı ek-7B sistemine atıyor. Örnek vermek gerekirse ek-7B'de lisanslı firmaların bana yapmış olduğu beyan miktarı 90 ton diyelim ve lisanslı firmalara sattığım ambalaj atık miktarı 45 ton diyelim. Bu atıklardan geri kazanıma göndermiş olduğum miktar ise 45 ton. Ben bunu ek-7C'ye kendi firmamın ismini yazarak 45 tonu ben kendime çıkış yapıyorum ve bu 45 ton ek-8B'de gözükerek onayla butonu var ve ben bunu onayladağımda bu 45 ton tekrar ek-7B'de sisteminde gözüküyor. Ben fire ve stok miktarını hesaplarken 90 tonu baz alarak hesapladım. Ama dün il çevre ve şehircilik müdürlüğünden telefon geldi ve stok bilgilerinizde hata var dedi. Durumu izah ettim ve kendileride sistem kaynaklanan bir hata olduğunu söylediler ve dilekçe yazarak sistemi tekrar açtırdım. Bana hata tekrar devam ederse siz girdiğiniz miktarları baz alın dedi ve bakanlığa görüş sunarız dedi. BÖyle bir sorun yaşayan var mı? eğer varsa il çevreye dilekçe yazalım ve onlarda bu dilekçeleri bakanlığa sunarlar.