Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atıklarının belgelendirilmesi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Alper Karadeniz tarafından paylaşıldı.

 1. Alper Karadeniz

  Alper Karadeniz CMNet Üyesi

  Arkadaşlar 2012 yılı için piyasaya süren firmalar ile belgelendirme konusunda anlaşma yapmak istiyoruz fakat belgelendirme işini belediyelerin yapacağı söyleniyor. Bu yüzden hem firmalar hemde bizim açımızdan biraz sıkıntı oluyor. Bu konu hakkına bilgisi olan varmı? firmalar ile anlaşma yapmaya başlasam ilerde olurda belediyeler işin içine girerse muhtemelen sıkıntı yaşayacaz, sizce nası bir yol izlenmeli?
   
 2. Nuray Bilaloğlu

  Nuray Bilaloğlu CMNet Üyesi

  ben şöyle biliyorum biz belgelendirme yaparken bir belediyeyle (atık yönetim planımızın bulunduğu bir belediye) ve piyasaya süren 3 lü olarak sözleşme yapıyoruz daha sonra o yönetim planına piyasaya süren firmayı dahil ediyoruz böylelikle piyasaya süren firmanın belgelendirmesinide yapmış oluyoruz yoksa belediye yapcak diye bişey bilmiyorum yeni bir durum deilse..
   
 3. Alper Karadeniz

  Alper Karadeniz CMNet Üyesi

  Evet bahsettiğiniz şekilde yapıyorduk ama yetkilendirilmiş kuruluşta çalışan bazı arkadaşlarım var ve böyle olabileceği söyleniyormuş. Bakanlık belgelendirme ilgili bir taslak oluşturuyormuş ama işin içine belediyeler girecekmi nasıl olacak bilmiyorum.. Dedikodu yayıldı bizimde içimizi kemiriyo malesef..
   
 4. Müjdat Öner

  Müjdat Öner CMNet Üyesi

  bu şuanda sadece söylenti olan ve bu konuda herhangi bir taslak,tebliğ,yönetmelik vb. olmayan bir durum.aynı konuda daha öncede konu açıldı ve ordan görüşlere bilgilere ulaşabilirsiniz..bizim yönetmeliklerimiz ve uygulamalarımız zaten tamamen deneme tahtasına döndü..yakında sizin dediğiniz gibi belediyelere verebilirler evet.daha sonra yok olmadı derler başka bir kuruma..sonra bir konuda kafamız karışır ararız çevre il müdürlüğünü ordakiler der bizimde bilgimiz yok bakanlığı arayın..ya da her il çevre kendi kafasına göre durumu nasıl yorumlarsa onu uygular çalışmalarında..:)
   
 5. Nuray Bilaloğlu

  Nuray Bilaloğlu CMNet Üyesi

  yani dedikodu tabi ama bekleyip görcez artık asılsızmı deilmi
   
 6. Yasin Güldeş

  Yasin Güldeş CMNet Üyesi

  arkadaslar toplama ayırma ve gdt lisansı almış bir işletmede işe başladım şuan kaynakta ayırım çalışmaları yapıyoruz..Acaba belgelendirme için yıl sonunda piyasaya sürenlerin ihtiyacını karşılamak içinmi anlaşacağız yoksa önümüzdeki yıl için şimdiden anlaşma yapmamız gerekiyormu?
   
 7. Alper Karadeniz

  Alper Karadeniz CMNet Üyesi

  PİYASAYA SÜREN FİRMALAR 2012 YILI İÇİN BELGELENDİRME YAPACAKLARI MİKTARLARI ŞUBAT SONUNA KADAR GİRECEKLER. SENDE FİRMALARLA ŞİMDİDEN ANLAŞMA YAPARAK 2013 YILI ŞUBAT SONUNA KADAR ANLAŞMA YAPTIĞIN FİRMALARIN BELGELENDİRME İŞLEMLERİ YAPABİLİRSİN.
   
  Yasin Güldeş bunu beğendi.
 8. Yasin Güldeş

  Yasin Güldeş CMNet Üyesi

  belki çok özel bir soru olacak ama belgelendirme için ortalama fiyatlar neler? az yada fazla fiyat vermek istemiyorum