Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atıklarının kont.yönetmeliği

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında alya tarafından paylaşıldı.

1. alya

alya CMNet Üyesi

ya arkadaşlar ben bu yönetmeliği bir türlü anlayamıyorum allahaşkına bilen arkadaşlar açıklamasını yapsın
    örneğin 5.madde d bendinde satış noktaları bedelsiz şartı aranmaksızın belediyeye veya lisanslı tat tesisine verebilir derken madde13 satış noktalarının yükümlülüklerinde sadece belediyeye diyor.
    madde 23 2.fıkrasında belediyenin toplama sistemine bedelsiz vermekle yükümlüdür diyor.
    lütfen bilen arkadaşlar net olarak ne anlatmak istediğini açıklayabilirler mi

2. Nur Sultan Ateş

Nur Sultan Ateş CMNet Üyesi

ben bildiğim kadarıyla anlatmaya çalışayım umarım yanlış bilgilendirmiş olmam. şimdi tat lar belediye sözleşmesi yaptığında belediye sınırlarını başka bir tat firması gelip alamıyor bu alan belediyeye bedelsiz veriyor. fakat bu sınır içinde yer alan osb ve sanayi odasına kayıtı bulunan yerlere başka bir tat firmasıda gelip alabiliyor bu yüzden dolayı bedelsiz şartı aranmamaktadır diyor.

Ambalaj atıklarının kont.yönetmeliği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ambalaj atıklarının kontrolü yönetmeliği 24.08.2011

Buraya tıklayarak, ayrıntılı bağlantıya ulaşabilirsiniz...
  2. ambalaj atıklarının kontrolü yönetmeliği

arkadaşlar mücavir alan sınırları içerisindeki bir sanayikuruluşu yada fabrika atıklarını belediye ile sözleşmeli olan tesise bedelsiz olarak mı vermesi gerekiyo,yoksa herhangi bir lisanslı tesise de verebilirmi.ayrıca bedel talep edebilirmi.yönetmeliği okudum ama verirmi veremezmi çelişki içinde kaldım.mücavir alan sınırları içindeki ama.yardımlarınız için şimdiden teskkurler..
  3. Ambalaj atıklarının kontrolü yönetmeliği hk.

Arkadaşlar merhabalar öncelikle; Ambalaj atıklarının kontrolü yönetmeliğinin 24. maddesinde şöyle bir hüküm mevcut: "(7) Ambalaj atıkları yönetim planı kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların maliyetini, sözleşme yapılan piyasaya sürenler ve/veya yetkilendirilmiş kuruluş, sözleşme yapılmaması halinde belediye karşılar." Şimdi burada kastedilen ambalaj atığı yönetiminden...