Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj atıklarının yönetilmesi !?

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Cedci tarafından paylaşıldı.

1. Cedci

Cedci Misafir

Arkadaşlar ambalaj atıklarının alanlarının oluşturulmasında ne gibi kriterleri dikkat etmeliyiz ? Firmalarda düzenli bir sistem kurmak için neler yapılabilir ?

2. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

Bu konu daha önceden açılmıştı bulabilirsem linkini vereceğim.

3. Selçuk Küçük

Selçuk Küçük CMNet Üyesi

tesis ilk tasarımı yapılacaksa tesisin oturacağı alanın özelliklerine seçimler yapmanız doğru olacaktır (hakim rüzgar yönü, açık alan ise çukur ve tümsek alanların tesviyeye alınması ve yağmur suyu akış yönü tespiti, bant, pres, kantar gibi yapıların yerlerinin tespiti, biriktirme ve depolama alanlarının tespiti... geriye kalan alanda yönetim ofis ve sosyal alanların yerleşimi. kısaca ilk akla gelenler bunlar

Ambalaj atıklarının yönetilmesi !? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ambalaj atıklarının kontrolü yönetmeliği

arkadaşlar mücavir alan sınırları içerisindeki bir sanayikuruluşu yada fabrika atıklarını belediye ile sözleşmeli olan tesise bedelsiz olarak mı vermesi gerekiyo,yoksa herhangi bir lisanslı tesise de verebilirmi.ayrıca bedel talep edebilirmi.yönetmeliği okudum ama verirmi veremezmi çelişki içinde kaldım.mücavir alan sınırları içindeki ama.yardımlarınız için şimdiden teskkurler..
  2. Ambalaj atıklarının belgelendirilmesi

Arkadaşlar 2012 yılı için piyasaya süren firmalar ile belgelendirme konusunda anlaşma yapmak istiyoruz fakat belgelendirme işini belediyelerin yapacağı söyleniyor. Bu yüzden hem firmalar hemde bizim açımızdan biraz sıkıntı oluyor. Bu konu hakkına bilgisi olan varmı? firmalar ile anlaşma yapmaya başlasam ilerde olurda belediyeler işin içine girerse muhtemelen sıkıntı yaşayacaz, sizce nası bir...
  3. Ambalaj Atıklarının Toplanması

Arkadaşlar gebze organize sanayi bölgesinde bulunan firmamızın ambalaj atıklarını(kağıt,karton,plastik v.s.) alacak lisanslı firma önerebilir misiniz?
  4. Ambalaj atıklarının kont.yönetmeliği

ya arkadaşlar ben bu yönetmeliği bir türlü anlayamıyorum allahaşkına bilen arkadaşlar açıklamasını yapsın örneğin 5.madde d bendinde satış noktaları bedelsiz şartı aranmaksızın belediyeye veya lisanslı tat tesisine verebilir derken madde13 satış noktalarının yükümlülüklerinde sadece belediyeye diyor. madde 23 2.fıkrasında belediyenin toplama sistemine bedelsiz vermekle yükümlüdür diyor....