• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ambalaj atıklarıyla ilgili danıştay kararı

Fecriati

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba

Danıştay, Türkiye Belediyeler Birliği'nin itirazını kabul etmiş ve ambalaj atıklarının belediyelerin toplama sistemine ya da lisanslı firmalara bedelsiz verilmesine karar vermiş.

Konuyla ilgili görüşleriniz nelerdir?

@Gülay Kudret Birdal
Peki Gülay hanımcım , sonuçta fatura edilmeyecek malın irsaliyesinde '' fatura edilmeyecektir , taşıma amaçlıdır yazar ' o yazmıyor değil mi irsaliyelerde ? Bu durumda zaten fatura edileceği belli değil mi ?

@Gülay Kudret Birdal
o yazmadığı için fatura edilecek demektir. Ben faturaları yüklüyorum :) umarım ceza yemeyiz bu sebepten.

@Gülin Ç. fatura edilmeyecek olanlar da kullanmıyor ibareyi, il müdürlüğü bence önce irsaliyeyi kesen firmayı uyarsın tabi kendi işiyse ki bu bana maliyenin işi gibi geliyor.
Bide size özelden msj atıyorum konuyla ilgili içiniz rahat olsun yemezsiniz, tarafımızdan denenmiştir :)

arkadaşlar tesise gelen kırpık kağıt korton vb. kodu hangisi çözemedim işi :aglyrmngaa:

20 01 01
19 12 01
bunlardan biri mi yoksa bunlar da mı değil :hihi::rolleyes:

Arkadaşlar 29.nisan 2016 da karar kesinleşti ambalaj atıkları bedelsiz verilecek dendi. Ben bu tarihten itibaren bir tat firması olarak ek 7b lere ambalaj atığı alındı belgesi yüklemeyi düşünüyorum. fatura yine kesilecek çünkü bedelsiz vermezler biz almazsak başka alan bulurlar illaki o yüzden araç soförlerime ambalaj atığı alındı makbuzları verdim ve bundan sonraki alımlarda onu imzalatmasını söyledim. bu zamana kadar olanlarıda elimle yazıyorum ve firmaya taratıp gönderiyorum onu yükleyeceğim sisteme

@Gülin Ç. bizim çalıştığımız firmalara da iletiyor bu yazı ve temyizden yeni bir karar alınana kadar bedelsiz alınacak diyor İl Çevre ile görüştüğümde zaten bedelsiz almanız gerekiyor dendi. Ama fatura yükleyip sisteme koyan çok. irsaliye ile bildirim yapmakta doğru gelmiyor fatura olarak işlenmeyeceklerin irsaliyesinde zaten fatura düzenlenmeyecektir yada danıştay kararı ile bedelsizdir yazısı mevcut. dolasıyla ilk denetimde sıkıntı olacak şey bu olur diye düşünüyorum

bunu bana bir arkadaş attı ve yazının 29 nisan 2016 da firmasına geldiğini söyledi ben bağlı bulunduğum il çevreyi aradım ama konudan bi haberler.

bu durumda ambalaj atığı alındı makbuzu düzenleyip onu yüklemek en mantıklısı değil mi

Ekli dosyalar

• 29.04.2016 14-46.pdf
    68.3 KB · Görüntüleme: 100
Ambalaj atıklarını bedelsiz almak için diretsek yerimize gelecek firma çok , firmanın tüm atıklarını alırken ambalajı bedelsiz vermiyor diye evdeki bulgurdan mı olacağız ?

firmalara teklif dahi edemiyoruz bedelsiz alımı.o zaman belediyenin sistemine veririz diyorlar bu sefer kendi işverenimizle de sıkıntıya düşüyoruz elindeki firmayı kaybettiyoruz gibi bir endişe duyuyorlar çevre konusu karışık bildirimleri nasıl yapacağız belgelendirme taahhütlerimiz zaten tutmayacak. denetimde sıkıntı çıkması olası çok yüksek ne kütle denge ne ambalaj kalakalmış durumdayım onaylamıyorum hiç bir bildirimi. çözüm nedir bilmiyorum

aynen herşey çok karışık bnm bildirimlerimde onaylı değil ama nereye kadar birşeyler yapılması lazım. firmalar dediğiniz gibi bedelsiz asla vermezler. bu durumda en mantıklısı makbuz kesmek.

arkadaşlar merhaba belediye ile çalışmıyoruz ve tat firmasıyız ambalaj toplama ayırma lisansımız bulunmakta yalnız şöyle bir sorunum var firmalar bedelsiz olarak ambalajlarını vermiyorlar bende eksik bildirim yapmamak için sisteme bu faturaları yüklüyorum.ancak şu an yasak bir durum olduğu için herhangi bir denetimde ne yapacağım bilmiyorum. sizler neler yapıyorsunuz ? sisteme alış faturalarını taramadan yüklesem iyi bir çözüm olur mu ?

Bedelli olması sizin değil size satan ambalaj üreticisinin sorunu. Ambalaj atığı yazıyorsa faturalarında problem olacağını düşünmüyorum.