Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj ve ambalaj dışı plastik atıkların geri kazanımı lisansı için gerekli teknik uygunluk raporu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Mustafa Navruz tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Navruz

Mustafa Navruz CMNet Üyesi

Ambalaj ve Ambalaj Dışı Plastik Atıkların Geri Kazanımı lisansı için gerekli Teknik Uygunluk Raporu formatı olan ve ya bilgisi olan var mı ?

2. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

nasıl yardımcı olabilirim acaba.

3. Mustafa Navruz

Geri dönüşüm sonunda elde edilen ürünün standardına ve ürünün satışa uygunluğuna ilişkin izin belgesi için TSE'den ürünün analizi yapılacaktır fakat ürünün hangi TSE Standartlarına göre yapacağız ? Daha önce bu konu hakkında TSE'den analiz yaptırmış olan birisi varsa yardımcı olabilir mi?

4. Erol DALKILINÇ

Erol DALKILINÇ CMNet Üyesi

elde ettiğin ürün granül mü ? evet ise
    TSE den PP granül için, TS EN 15345/Nisan 2009
    PE Granül için, TS EN 15344/Nisan 2009 standartlarına göre analiz yaptırman gerekir.

Mustafa Navruz bunu beğendi.
  5. Mustafa Navruz

Geri kazanım sonucu plastik çapak üretilmektedir.Üretilen plastik çapağın hammaddesi Ambalaj ve ambalaj dışı plastik atıklarıdır.Tesise gelen Ambalaj ve Ambalaj dışı plastik atıklar Susuz plastik kırma ve Sulu plastik kırma ünitelerinde işlenmektedir.Tesis Polietilen ve polistiren plastik ambalaj atıklarını almaktadır.Geri kazanım sonucu plastik granül üretilmemektedir.Plastik çapak üretilmektedir.

6. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

kardeş onun bende ne yapılması için gerektiği yazılıydı ama ben granül için yapmıştım çapak içinde aynısıdır ben şuan firmada değilim yarın sana hepsini yazayım göndereyim.

7. Mustafa Navruz

çok iyi olur kardeşim mesajını bekliorum

8. Olgaç Sürmelihindi

kardeşim ben sana granül için gönderiyorum bu çapak içinde aynıdır ama ben sana telefon numarasınıda yazacağım sen ara bir bilgi al.
    TSE için gerekli bilgilier; TS EN 15345 PP 1 kg gönderilecek.
    TS EN 15344 PE 2 kg gönderilecek.
    PP için çubuk numunesi için; PP çubuk şeklinde alınacak ve ebatları 10 mm uzunluğunda, 8 mm genişliğinde ve 4 mm kalınlığında ( standartlar +- 2 olabilir) 15 adet gönderilecek.
    Fiyatlar KDV dahil PP için 383 TL, PE için 425 TL. Toplam 808 TL.
    İlk önce para aşağıdaki hesaba yatırılacak. Vakıf bank Gebze şubesi şube kodu: 125.
    Hesap no: 158 00 72 94 30 58 92. IBAN No: TR 84 000 15 00 158 00 72 94 30 58 92. Sonra dekontla birlikte deney talep formu doldurularak ve vergi levhası fotokopisi ile birliklte; TSE kalibre kampüsü cumhuriyet mah. 2258 sok. No:10 Çayırova. Gebze Kimya Laboratuarı.
    Tel: 0262 723 13 56 Kimya laboratuarı Hatice Hanım var onunla bir görüş istersen bu bilgilerde kalsın. deney talep formu internette var.

Erol DALKILINÇ bunu beğendi.
  9. Sevcan Bayram

Sevcan Bayram CMNet Üyesi

Mustafa Bey, süreç Olgaç Beyin anlattığı şekilde ilerliyor ancak çapak için sadece çok küçük boyutlarda olmasını istemiyorlar onun dışında hesaba parayı yatırıp numuneyi gönderdiğiniz zaman bir hafta sonra sonuçlar elinizde oluyor.

10. Olgaç Sürmelihindi

ben haziran sonu gibi göndermiştim 7 temmuzda sonuçlar elime ulaşmıştı. 1 hafta içerisinde sonuçlanıyor. şunuda söyleyeyim çapak için fiyat farklıdır.
    deney talep formu ektedir.

Ekli Dosyalar:

11. Sevcan Bayram

Deneyler

Numune Ebatları

Deney Ücreti

Kül tayini

Granül

60

Renk

Granül

25

Nem

Granül

169

Erime Akış Hızı

Granül

85

Değerlendirme

66

TOPLAM:405TL+72.9TL(KDV%18)+7.1 TL(Posta)=485TL

Vakıflar Bankası Gebze şubesi

Şube kodu:125

Hesap no:158 00 7294 3058 92

IBAN: TR 84 000 1500 158 0072 9430 5892 nolu hesaba yatırılmalıdır. Deney talep formu, Dekont ve firmanızın vergi levhası tarafımıza ulaştıktan sonra deneylere başlanacaktır.

Olgaç Sürmelihindi bunu beğendi.
  12. Olgaç Sürmelihindi

işte olay bu. Sevcan hanım sizede tskler.

13. Sevcan Bayram

Rica ederim Olgaç Bey

14. hepaistos

hepaistos CMNet Üyesi

illaki bir standartta göre üretim yapmaya gerek yok. tse den standart dışı üretim yaptığınıza dair bir belge almak da çevre izninde yetiyor.

15. Olgaç Sürmelihindi

il çevre yaptıgınız üretimin tse ölçümü için yapıldıgına dair belge istiyor.

16. Mustafa Navruz

arkadaşlar bilgileriniz için teşekkürler

17. katıger

katıger CMNet Üyesi

peki TSE'de yapılan bu analiz lisans aşamasında yeterli oluyor mu? yani sisteme sadece analiz raporunu yüklememiz yeterli mi ? değil ise analiz sonucuyla tekrar TSE'ye başvurup TSE'den ayrıca PE için TS EN 15344 standartına uygun diye bir yazıda almamız gerekiyor mu?

18. Olgaç Sürmelihindi

eğer pe üretiminiz yoksa yapmanıza gerek yok diye düşünüyorum ve bir de ürün sattığınız yerler için memnuniyet yazısı göndermeniz ve onlarda kaşe ve imza yaparak tekrar size bir dilekçe gönderecekler. Bunu için size yazıyı gönderirim. Yanlış hatırlamıyorsam faturayı da yüklüyordunuz. Bakanlık TSE analiz raporu ve bu dilekçeye bakarak yeterli buluyor.

19. katıger

katıger CMNet Üyesi

PE granül üretimimiz var. numuneyi TSE'ye gönderdim şuan analiz sürecinde.

20. Olgaç Sürmelihindi

tamam o zaman 1 hafta içerisinde sana gönderirler raporu sonra memnuniyet yazısı yazarsın ve sisteme yüklersin.

Ambalaj ve ambalaj dışı plastik atıkların geri kazanımı lisansı için gerekli teknik uygunluk raporu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. tehlikesiz ve inert atıkların geri kazanımı lisansı

merhaba arkadaşlar, tehlikesiz ve inert atıkların geri kazanımı tebliği 4. bölümün 4.maddesinde "geri kazanım tesislerinden elde edilecek ikincil ürünün özellikleri ve bu ürünün kullanılabilirliğini içeren tekni bir raporun çevre lisansı için istenen belgelerle birlikte sunulması gerekir." ibaresi yer almaktadır. Buradaki teknik raporu kim hazırlamaktadır? Yardımcı olabilirseniz...
  2. tehlikesiz atık geri kazanımı için teknik yeterlilik raporu

Arkadaşlar merhaba çalışmakta olduğum fabrika tehlikesiz atık geri kazanımı yapmakta bunun için çevre lisansına başvurduk ve geçici çalışma faaliyet belgesini aldık.Lisans alabilmek için 6 aylık süre içerisinde teknik uygunluk raporu almamız gerekiyormuş.Bu rapor üniversitelerden veriliyormuş. Bunun için neler yapılması gerektiğinde bilginiz var ise paylaşırsanız çok sevinirim.Teşekkür ederim.
  3. Tehlikesiz atık için teknik uygunluk raporu

tarihii geçmiş bisküviler, ıskartalardan hayvan yemine dönüştürülüyor atık kodu 02 06 01 bunun için genel bilgisi olan yada elinde bunlarla ilgili dökümanı olan paylasırsa sevinirim
  4. Teknik uygunluk raporu ve akademik rapor(geri kazanım lisansı)

Merhabalar, Geri kazanım tesisleri lisans başvurularında "Teknik Uygunluk Raporu" hazırlanması ve herhangi bir üniversitenin Kimya Mühendisliği veya Çevre Mühendisliği bölümlerinden "Akademik Rapor" temin edilmesi gerekmektedir. "Teknik Uygunluk Raporu" hazırlanması ve/veya "Akademik Rapor" temin edilmesi konusunda yardıma ihtiyacı olan kişiler bana...
  5. Ambalaj ve ambalaj dışı plastik atıkların geri kazanımı lisansı için gerekli teknik uygunluk raporu

Ambalaj ve Ambalaj Dışı Plastik Atıkların Geri Kazanımı lisansı için gerekli Teknik Uygunluk Raporuna eklenecek olan Geri dönüşüm sonunda elde edilen ürünün standardına ve ürünün satışa uygunluğuna ilişkin izin belgesi için TSE'den ürünün analizi yapılacaktır fakat ürünün hangi TSE Standartlarına göre yapacağız ? Daha önce bu konu hakkında TSE'den analiz yaptırmış olan birisi varsa yardımcı...