Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalaj ve tehlikesiz atık tat'larda çıkan tehlikeli atıklar

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Nermin Tuğralı tarafından paylaşıldı.

1. Nermin Tuğralı

Nermin Tuğralı CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar,

ambalaj ve tehlikesiz atık toplama ayırma tesislerinde atık ayrıştırılması sırasında çıkan tehlikeli atıkları depolamak için tehlikeli atık sahası yapılmasına gerek var mı acaba? ambalaj ve tehlikesiz atık toplama ayırma tesislerinde çalışan arkadaşlardan yardım bekliyorum. bu konuda uygulama yapmış olan varsa nasıl bir yol izlemeliyim acaba?

2. saırım tehlikeli atık çok çıkmıyordur, bu yüzden saha değilde tesis gibi düşünüp depo yapılabilir

3. Ezgi Karabulut

Ezgi Karabulut CMNet Üyesi

bız 4 tane kırmızı vidon aldık ama onlara koyuyoruz cıkan tehlıkelı atıkları ıstersenız sızde ole yapabılırsınız

4. Nermin Tuğralı

yok çok fazla çıkmıyor ayda 1 tondan az çıkıyor

5. Nermin Tuğralı

üstü kapalı bir yerde mi biriktiriyorsunuz atıklarınızı

6. Ezgi Karabulut

eet kapaklarıda var .nozrmalde bızımde yoktu ama il çevreden geldıklerınde ıstedıler kırmızıya boyadık uzerlerınede ne tür tehlıkelı atık olduguna daır yazı yazdık sorun cıkmadı yetkılıler tarafından

7. Nermin Tuğralı

peki bu bidonları koyduğunuz yere ayrı toplama havuzu istediler mi? tehlikeli atığın sızması ve akması durumunda yüzey suyuna karışmaması için ayrı toplama havuzu yapılması gerekiyormuş.

8. Ezgi Karabulut

yok ıstemedıler ama aslında gereklı yapmakta fayda var. ambalaj atıgı toplamada ole cok tehlıkelı cıkmıo ama herhangı bı sıvıda olmuo genelde ıclerınde cunku toplayanlar zaten bosalttıgı ıcın. ama her ıhtımale karsı yapmak gerekır

Ambalaj ve tehlikesiz atık tat'larda çıkan tehlikeli atıklar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. lastik imalatı prosesindeki tehlikesiz atıklar ve atık kodları ?

Merhabalar. Lastik imalatı prosesindeki tehlikesiz atıklar nelerdir ve bunları kodları nedir ? Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla.
  2. Tehlikesiz Atık - Ambalaj Atığı

Arkadaşlar tesisimizde pet preformlar şişirilerek pet şişe üretimi yapılmaktadır. Şişirilme esnasında yan ürün olarak bozuk preformlar (tüp şeklinde) oluşmaktadır. Şimdi biz bu bozuk preformların çıkışını ambalaj atığı olarak mı yoksa tehlikesiz atık olarak mı yapacağız?
  3. Tehlikesiz atık kodu ve tehlikeli atık konteynırı

Merhaba; Tat lisanslı firmayız ve tehlikesiz atık belgesi alacaz. kodları nerden bulabilirim ? Ayrıca tehlikeli atık için yağ çözücü ve absorban maddeleri nerden temin edebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
  4. Tehlikeli ve tehlikesiz atık depolaması hk.

arkadaşlar merhabalar, yeni başladığım iş yerinde çevre ile alakalı bir çok eksik var bunlardan öncelikli olarak belirlemiş olduğum atık odaları hakkında yardımlarınız için teşekkür ederim, çalıştığım firmada Altın üzerinedir.(patlatma,ergitmce,üretim,içi boş,döküm vs.)yapılmaktadır. ayrıca Plaza şeklinde olup gümrükleme,müşavirlik (ofis tarzında) yerlerde mevcuttur. Buradan çıkacak...
  5. Tehlikeli atık kısmına giren endüstriyel atıklar?

Merhabalar.. tehlikeli atık kısmına giren inorganik endüstriyel atıklar hakkında google ve kütüphanemizde kaynak bulamadım. bana yardımcı olurmusunuz? sunum yapmalıyım ama teorik bilgi bulamıyorum hiç.