Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ambalajların Piyasaya sürenler tarafından işaretlenmesi

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Ömer Taşdemir tarafından paylaşıldı.

1. Ömer Taşdemir

Ömer Taşdemir CMNet Üyesi

Arkadaşlar piyasaya verdiğimiz ürünleri karton kolilerde üzerlerine streçler sarılı olarak veriyoruz. Sorularım şunlar;
    1- Bu ambalajlarımıza işaretlemeyi nasıl yaptırıyoruz? (yetkili kuruluşla çalışan veya çalışmayan)
    2- Yurt dışına gönderilen ürünlerin ambalajlarını da piyasaya süren olarak bildiriyor muyuz?

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Sorunuza yardımcı olayım.
    Piyasaya süren olarak yurt dışına gönderimini yaptığınız ürünlerin ambalajlarının sisteme girişlerini yapmalısınız.
    Ancak, firmaların geri kazanım yükümlülüğü bulunmamaktadır. :)

3. Evet bildiriyorsunuz.

4. EK2,EK3

Ekli Dosyalar:

5. Ömer Taşdemir

Ömer Taşdemir CMNet Üyesi

Yurtdışını da bildiriyoruz ama belgelendirmiyoruz anlaşıldı. İşaretleme sistemide tamamen amabalajları aldığımız üretici firmaya ait olan bir işlem. Teşekkürler..

Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
Ambalajların Piyasaya sürenler tarafından işaretlenmesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İl müdürlüğü tarafından firmanın denetlenmesi

arkadaşlar merhaba..geçtiğimiz günlerde bulunduğumuz şehirdeki müdürlük 2 hafta sonrası için denetime geleceğini şirkete bildirdi..aynı gün şehirdeki diğer danışmanlık firmalarına da denetim gerçekleştirilecek. dosyalardaki eksiklerimi tespit ettim ve tamamlamaya çalışıyorum.dikkat etmem gereken hususlar konusunda yardımınızı bekliyorum..teşekkürler
  2. Ambalajların geri dönüşümüyle 21 milyon ağaç kurtarıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2012 yılında 1 milyon 252 bin 117 ton kâğıt ambalaj atığını geri dönüştürdü. Sağlanan geri dönüşüm ile 21 milyon ağaç kesilmekten kurtarıldı. Kâğıt, önceleri yazı yazmak için kullanılırken günümüzde ambalaj malzemesi olarak da yaygın bir şekilde kullanılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bu kullanımdan kaynaklanan ambalaj atığının önüne geçmek için çalışma...
  3. Ömrünü tamamlamamış ambalajların tekrar kullanımı

Bazı amlabajlar birden çok kez kullanılabilir. IBC ler, FIBC ler, su damacanaları, cam şişeler vb. gibi. (Multi trip özelliğindeki ambalajlar) İlk kullanımdan sonra tekrar kullanılmaları için bu ambalajların temizlenmesi, kalite kontrolden geçirilmesi ve istiflenmesi gerekir. İlk kullanım ile son kullanıma kadar olan süreci işletme kendisi yapabilir mi? Tekrar kullanılacak ambalajın içinde...
  4. Ambalajlarin işaretlenmesi ve etiketlenmesi ile ilgili tebliğ

Arkadaşlar, TS 4331 kapsamında Ambalaj satan ve üreten yerleri ilgilendiren bir konu. Ambalaj tedarik ettiğimiz firmalardan bu hususu talep etmemiz gerekiyor. Tebliğ 3 ay sonra yürürlüğe girecekmiş.Etiketle ilgili fazla detay verilmemiş. Atık kodu, geri dönüşüm tekniği yazılmalıdır diye düşünüyorum. Bilgilerinize.
  5. Bakanlık tarafından verilen eğitimler?

Merhaba Arkadaşlar. "Çevre Görevlisi, Çevre yön. Bir. ve Çevre Dan. Fir. Hakk." yönetmeliğinin 15. maddesinin 2. fırkasında da geçtiği üzere: (2) Çevre görevlileri tarafından yapılacak vize baş vurularında 17 nci madde gereğince eğitim alındığına dair belgenin sunulması zorunludur. Eğitim almak ve belgelemek zorundayız. Bu eğitimlerden nasibini alan var mı? veya hakkında bilgisi...