Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Amonyak emisyon limit değeri

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında cilgincevreci tarafından paylaşıldı.

1. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

Enerji santralimizde NOx giderimi için denitrifikasyon ünitesi yapılacaktır. Bu işlem için firmalar amanyok ile NOx'in tepkimesiyle NOx giderimi yapacaktır. Yalnız firma kullanılacak amonyakda yüzde 3'lük bir kayıptan bahsediyor. Enerji santralleri için herhangi bir amanyok limit değeri ben mevzuatta göremedim. Amanyok limit değerini ne almam gerekir enerji santralleri için

Amonyak emisyon limit değeri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Limitless / limit yok

Ya bir hap sizi daha zengin ve daha güçlü kılabilseydi? Eddie (Bradley Cooper) perişan halde yaşayan New York lu bir yazardır. Ancak günün birinde beyninin tüm kapasitesini kullanabileceği bir ilaçla tanışır. Bu sayede paraya, akla, çekiciliğe sahip olur. Fakat Eddie kısa bir süre sonra sonsuz güce bedelsiz sahip olunamayacağını anlar.
  2. Insan ve değeri

Dünyaca ünlü bir firma Dudullu da alışveriş merkezi yaptı, Yanına da otel inşa ediyor, Hayırlı olsun. Buraya kadar çok güzel çünkü yatırımın kötüsü olmaz. Her yatırım iş kapısı, en azından ben öyle görüyorum. İnşaatın yaya kaldırımı ile hiç işi olmamasına rağmen yaya kaldırımı doğrudan işgal edilmiş, İnsanlar o bölümü geçmek için hem araçlara dikkat etmek ve , hem de inşaat malzemelerine...
  3. Emisyon limit değerleri

Günaydın arkadaşlar. 600 MW'lık linyit kömürü kullanan bir santralız. Emisyon sınır değerlerini araştırıyorum ama kafam biraz karıştı. Farklı farklı değerler çıkıyor hep önüme. SO2, NOx ve toz için emisyon sınır değerleri nelerdir? Teşekkürler
  4. Toprak kirliliği tespiti için alınan numunelerde parametrelerin limit değerleri

Arkadaşlar; "toprak kirliliğinin kontrolü ve noktasal kaynaklı kirlenmiş sahalara dair yönetmeliğin" uygulaması bildiğiniz üzere 2015 yılına ertelendi. Şu durumda, toprak kirliliği tespiti için sahadan alınan toprak örneklerinde bakılan parametrelerin ülkemizdeki limit değerleri için, kullanılan güncel değerler şuan için hangi yönetmelik kapsamında değerlendirilmektedir? İlerleyen...
  5. Emisyon ölçümünde co değeri yüksek çıkarsa ne yapmak gerekir acill

arkadaşlar emisyon ölçümü yaptırdım co değerimiz sınır değerin üstünde çıktı bununla ilgili bakanlık ne bi tedbirler aldırıyor. yardımcı olursanız çok sevinirim ek-2 kapsamında yakma amaçlı buhar kazanımız var