Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

anaerobik arıtma sistemleri

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Abdulkadir tarafından paylaşıldı.

1. Abdulkadir

Abdulkadir CMNet Üyesi

Anaerobik arıtma sistemleri hakkında bilgisi olan var mı?

Tuğçe Özcan bunu beğendi.
  2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Daha açıklayıcı bir yardım isterseniz yardım edeceklerin işini kolaylaştırmış olursunuz. Ne lazım anaerobik sistemler konusunda?

cemba82 bunu beğendi.
  3. Abdulkadir

Abdulkadir CMNet Üyesi

anaerobik arıtım sistemlerinin çeşitleri,özellikleri,verimliliği, sistemlerin birbirinden farkları ve üstünlükleri , varsa geliştirilmiş yeni anaerobik sistemler... gibi sadece anaerobik arıtma sistemleri hakkında bilgi gerekiyor.
    şimdiden ilginizden dolayı teşekkürler.

4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Ekte daha önce yaptığım bir çalışma yer almaktadır.

Ekli Dosyalar:

5. Abdulkadir

Abdulkadir CMNet Üyesi

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim Fatih hocam.

anaerobik arıtma sistemleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Karton Endüstrisi Atıksularının Anaerobik Arıtımı ve Arıtma Kinetiği

Karton Endüstrisi Atıksularının Anaerobik Arıtımı ve Arıtma Kinetiği Ender ÇETİN istanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü Biyolojik olarak zor parçalanabilen yapıdaki karton endüstrisi atıksularının incelendiği çalışmada 5 farklı çamur yaşı (10-60 gün) ve 3 farklı organik yükleme hızında anaerobik arıtılabilirlik çalışmaları yürütülmüştür. Deneysel...
  2. Anaerobik arıtma sistemlerinde proses tasarımı

http://www.gunayahmet.com/2009/10/14/cm4181-anaerobik-aritma-sistemlerinde-proses-tasarimi/ sitesindeki pdf lere nasıl ulaşabiliriz? :utandim:
  3. Anaerobik Arıtma İşletim Problemleri

Bir ödevim için anaerobik arıtmada yaşanılan işletim problemlerini hazırlamam lazım. Fakat direkt olarak bulamadım. Aklıma gelenler koku,pH ayarlanmasının güçlüğü gibi işletim problemler.Dahası için tecrübelerinize ihtiyacım var. Teşekkürler
  4. Anaerobik arıtma

anaerobik arıtma dökümanı olan varmı arkadaşlar?
  5. Anaerobik arıtma Hk.

Merhaba arkadaşlar kağıt sanayi de işe başladım. Bildiğiniz gibi kağıt sanayi atıksularının KOİ değeri çok yüksek, bunun için hem anaerobik hemde aerobik arıtma yapılması gerekiyo. Anaerobik arıtma hakkında internetten araştırmalar yaptım. Ama doğru dürüst bir bilgiye ulaşamadım. Anaerobik arıtım prosesini ve özellikle dikkat etmem gereken parametreler var mı? Bu konu hakkında bilgi verebilir...