Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Anaerobik perdeli reaktörler(abr, apr)

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında eozdemir082 tarafından paylaşıldı.

 1. eozdemir082

  eozdemir082 CMNet Üyesi

  Anaerobik perdeli reaktörlerle ilgili çalışma mekanizması, avatajları dezavantajları işletme koşulları tasarım parametreleri içeren konu anlatımı arıyorum derste sunum yapacağım. Türkçe pek kaynak bulamadım ingilizce bi kaç tane buldum ama onlar da çok yüzeyseller. Yardımcı olabilecek olan var mı?
   
Anaerobik perdeli reaktörler(abr, apr) konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Biyolojik filtre reaktörler (bfr) için dolgu malzemesi alternatifleri

  Biyolojik Filtre Reaktörler (BFR) klasik filtre sistemlerinin modifiye edilerek atıksu arıtımı amacıyla kullanıldığı yeni teknolojilerdir. Günümüzde farklı isimler altında geliştirilen biyolojik filtreleri birbirinden ayıran özelliklerin başında filtrelerde kullanılan dolgu malzemeleri gelmektedir. Sunulan makalede “pellet” olarak isimlendirilen, su yumuşatma sistemlerinden atık olarak çıkan...
 2. 4- nitrofenol'ün anaerobik hareketli yatak reaktör (ahyr)ve anaerobik perdeli reaktör

  Özlem S. KUŞÇU, Delya SPONZA Dokuz EylülÜniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü, Buca-İZMİR E-Posta: ozlem.selcuk@deu.edu.tr ÖZET: Bu çalışmada, laboratuvar ölçekli kurulan anaerobik hareketli yatak reaktör (AHYR) ve anaerobik perdeli reaktör (APR), sürekli beslemede co-substrat olarak glukoz kullanılarak 4-Nitrofenol’ün arıtılabilirliğini araştırmak için...
 3. Anaerobik arıtım

  Merhabalar Cr+6'nın metan bakterilerine ve metan gazına etkisini gösteren elinizde tez,makale,araştırma v.s tarzı bilgiler mevcut mu.Varsa paylaşabilirmisiniz?
 4. Anaerobik arıtma

  anaerobik arıtma dökümanı olan varmı arkadaşlar?
 5. Anaerobik arıtım

  Merhaba Arkadaşlar. Çevre Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Acil bir şekilde Anaerobik Arıtım ile alakalı örnek proje bulmam lazım. Hocalar bana kumpas kurmuş. Örnek lazım. Elinizde varsa paylaşırsanız çok makbule geçer. Şimdiden Teşekkürler.