Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya kenti evsel atık su arıtma tesisi projesi ve çevresel etkileri

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

1. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

ANTALYA KENTİ EVSEL ATIK SU ARITMA TESİSİ PROJESİ VE ÇEVRESEL ETKİLERİ
    Prof.Dr.Bülent TOPKAYA
    Akdeniz Üniversitesi - Mühendislik Fakültesi - Çevre Mühendisliği Bölümü

Giriş
    Antalya'nın nüfusu iki şekilde hızla artmaktadır: Kent ülkemizin en yüksek oranda göç alan illeri arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, yaz aylarında iç ve dış turizm faaliyetleri sonucunda nüfusu yaklaşık 3 katına çıkmaktadır. Bu yüksek nüfus artış hızının 2000'li yılların başında yavaşlaması ve 2020 yılına kadar yıllık %2 civarlarında sabitleneceği öngörülmektedir. Şekil 1' de bu varsayımdan hareketle hesaplanan nüfus gelişmesi görülmektedir..

Antalya kenti evsel atık su arıtma tesisi projesi ve çevresel etkileri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. Evsel nitelikli arıtma tesisi kurulum hk.

Merhabalar; Evsel Nitelikli bir arıtma tesisi inşaasında hangi belgeleri almak gerekir.İki Havuzlu biyolojik arıtım yapan bir arıtma tesisi olacak . Not: Proje onayı dosyaları harici! Şimdiden Teşekkürler
  3. Evsel/kentsel arıtma çamurlarının yönetimi projesi 2. çalıştay sunumları

Proje bitiş tarihi olan 01.06.2013'ü merakla bekliyorum.
  4. Evsel atık su arıtma projesi

Evsel atık su arıtma tesis proje örneği olan var mı nette buldum ama hesaplamalar yok bu konuda bana yardım edebilecek birileri var mı acaba..teşekkür ederim
  5. Evsel atıksu arıtma tesisi bakım

Arkadaşlar Evsel Atıksu Arıtma Tesisimizin Bakımını Yaptırıcaz Bu İşlerle Uğraşan Varsa Bilgi Verebilirmi ,?