Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

arıtma çamuru konteyner

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Onur Eren tarafından paylaşıldı.

 1. Onur Eren

  Onur Eren CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar tehlikesiz olarak değerlendirilen atık çamurun taşındığı konteyner rengi ne olmalıdır ya da böyle bir gereklilik varmıdır?
   
 2. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Cevap: arıtma çamuru konteyner

  Benim bildiğim böyle bir renk gerekliliği yok.Bizim fabrikada konteynır mavi renkte.Ama özellikle bu rengin seçildiğini hiç duymadım.
   
arıtma çamuru konteyner konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Arıtma çamuru?

  Eloksal tesisimizin atıksu arıtma tesisi çamurlarının analizini yaptırıp il çevre ve orman müdürlüğüne gönderdik.Tehlikesiz atık olarak muamele görecek atıklar sınıfında yer aldığını söylediler.Belediye alabiliyormuş ama çamurumuzun özelliklerine göre almayabilirmişte.Dilekçe hazırladım belediyeye proses akım şeması ve çamur analiz sonuçlarıyla birlikte göndereceğim.Ancak çimento fabrikaları...
 2. Tekstil arıtma çamuru

  Merhabalar, Çaılşmakta olduğum tekstil firması arıtma faaliyetleri sonrasında oluşan çamur tehlikesiz sınıftadır. Bu çamurun bertarafı için yapabileceklerim nelerdir? Belediyenin bu konudaki yükümlülüğü nedir? Bu tehklikesiz ve %30-35 kuru madde oranına sahip çamur için benden taşıma ve depolama bedeli isteyebilir mi? Acil yardımcı olunabilirse çok sevinirim. İyi günler diliyorum.
 3. Arıtma çamuru soru?

  arkadaşlar,gıda üreten bi fabrikanın biyolojik arıtmasından çıkan çamurun düzensiz depolama sahasına dökülmesi ne kadar doğrudur?belediye buna izin vermiyor,dökülebilmesi için yapılması gereken işlemler nelerdir? bu konuda bilgisi olan arkaşlardan cevap bekliyorum. teşekkürler iyi çalışmalar.
 4. Aritma Çamuru

  merhaba arkadaşlar; yapmış olduğum araştırmalarda arıtma çamuru yağ-gres içeriği ile ilgili herhangi bir sınır değere ulaşmadım.fikri olan var mı acaba??
 5. Arıtma camuru susuzlastırma

  tehlıkesız ve bakterıyolojık ozellık gostermeyen arıtma camurları toprakta susuzlastırılabılırmı ? egerkı susuzlastırılabılırse susuzlastırılan bu camur dolgu malzemesı olarak kullanılabılır mı? not: burda camur dıye bahsettıgım uretım prosesınden kaynaklanan suyun cokturulmesınden kalan malzemedır. uretımde kullanılan hammadde cımento ve kuavars kumudur.