Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma çamuru kurutma ve kompost üretim tesisi

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Aykut Karaman tarafından paylaşıldı.

1. Aykut Karaman

Aykut Karaman Misafir

arıtma çamuru kurutma ve kompost üretim tesisi çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakkında yönetmeliğin ek 1 veya ek 2 den hangisine girmektedir.

2. Sedat Güven

Sedat Güven CMNet Üyesi

3. Kadriye Yıldız

Kadriye Yıldız CMNet Üyesi

Merhaba

Kompost üretimini arıtma çamurundan mı yapacaksınız, belediye atıklarından mı ona göre değişir.

EK 1. 8.1:Atık ara depolama, geri kazanım ve bertaraf tesisleri (Bu maddeye Çevre izninde gürültü konusunda getirilen muafiyet atik pil ve akümülatör ve ömrünü tamalamiş lastik geri kazanım tesisleri için geçerli değildir). *

Birde Ek2 nin maddesi var, eğer tesisiniz "Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği" nde kapsam dışı kalıyorsa,o zaman aşağıda verdiğim Ek 2 maddesine tabii olursunuz."Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği"nin Ek 2 sini incelemenizde fayda var.

EK 2.4.19:Kimyasalların ve ara ürünlerin işlenmesi (Ek-1 ve Ek-2’de tanımlanmayan faaliyetler için).*

Çözemezseniz Uygunluk yazısını Ek1.8.1 için yazın, İl Müdür incelemeye geldiğinde size gerekli yardımı yapacaktır diye düşünüyorum.

Kolay gelsin

Arıtma çamuru kurutma ve kompost üretim tesisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Reaktörde Kompost Tesisi

Ayrı toplamanın yaygınlaşmasıyla uyumlu olarak 2015 yılında tam kapasiteli kompost tesisi devreye alınır. Tam kapasiteli kompost tesisinde atıklar, reaktörde kompostlaştırma metodu kullanılarak geri kazanılır. Bu metotta kompostlaştırma kapalı bir ortamda gerçekleşir. Genellikle reaktörde kompost metodu, yığın metodunda olgunlaştırma ile sona erer. Aktif evrede reaktörde kompost,...
  2. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  3. kompost tesisi ekipmanları

merhaba arkadaşlar; bana kompost tesisi ekipmanları lazım yani hangi makinaları ben nerden bulabılırım nerden satın alabılırım bır fırma yada sıte adı onerebılır mısınız ben oradan bakım? acil lazım teşekkür ederim şimdiden..
  4. Evsel atıksu arıtma tesisi çamuru analizi

arkadaslar merhaba, konu ıle ılgılı bılgısı olanalrdan yardım ıstıyourm evsel atıksu arıtma tesısı desarj ıznı ıcın çevre ıznıne bakanlıgın yazılım portalından basvuruda bulundum. ancak 3 tane eksık evrak bıldırımınde bulunulmus ben bunlardan arıtma camuru berteraf yontemı ve analız sonuclarını ekleyın kısmına takıldım. tesıs yaklasık5 senedır ısletımde ancak ben gelene kadar camurla ılgılı...
  5. Hazır beton tesisi için çamur kurutma yatağı tasarımı

arkadaşlar merhaba...danışmanlığına yeni başladığım bir hazır beton tesisinden çamur kurutma yatağı yapması istenmiş..bununla ilgi proje çizilmiş ancak tasarım boyutları oldukça yüksek..tesiste fiziksel arıtma yapılıyor ve günlük su tüketimi 5m3..yeniden tasarım yapmak gerekiyor, bununla ilgili çalışma yapan var mı acaba?