Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aritma Çamuru

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Erdem Akgül tarafından paylaşıldı.

 1. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar;
  yapmış olduğum araştırmalarda arıtma çamuru yağ-gres içeriği ile ilgili herhangi bir sınır değere ulaşmadım.fikri olan var mı acaba??
   
 2. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Bizim tesiste Atık Çamur için yaptırılmış lab. sonuçlarına baktım da.Oradaki parametreler içinde yağ-gres bulamadım.Yapılan testlerin başlıkları ise şunlar:
  Arsenik,Baryum,Kadmiyum,Krom(Toplam),Bakır,Civa,Molibden,Nikel,Kurşun,Antimon,Selenyum,Çinko,Klorür,Florür,Sülfat,DOC,Toplam Çözünmüş Katı Madde(180 C),Fenol İndeksi,Toplam Organik Karbon,BTEX,PCBs(Toplam),Mineral Yağ ve Türleri,Kızdırma Kaybı, LOI (550 C),pH (25 C)
   
 3. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  hala yaptığım araştırmalarda henzü konuyla ilgili somut bir değere ulaşmış değilim.arıtma tesisinde çalışıp da çamurunda bu tür deneysel çalışma yapan arkadaşımız varsa rica etsem paylaşabilirler mi??benim yaptığım deneylede kapalı sera sisteminde kurutulan ve açık sistemde kurutulan çamur yağ-gres değerleri yarı yarıya ve 0.6 g/kg çamur ve 1.2 g/kg çamur...kapalı sitemde güneş enerjisiyle 70 dereceye kadar çıkıyor.sıcaklıktan dolayı organik kaybı yaşandığından dolayı olabilir diye düşünüyorum..
   
Aritma Çamuru konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Arıtma çamuru?

  Eloksal tesisimizin atıksu arıtma tesisi çamurlarının analizini yaptırıp il çevre ve orman müdürlüğüne gönderdik.Tehlikesiz atık olarak muamele görecek atıklar sınıfında yer aldığını söylediler.Belediye alabiliyormuş ama çamurumuzun özelliklerine göre almayabilirmişte.Dilekçe hazırladım belediyeye proses akım şeması ve çamur analiz sonuçlarıyla birlikte göndereceğim.Ancak çimento fabrikaları...
 2. Arıtma çamuru soru?

  arkadaşlar,gıda üreten bi fabrikanın biyolojik arıtmasından çıkan çamurun düzensiz depolama sahasına dökülmesi ne kadar doğrudur?belediye buna izin vermiyor,dökülebilmesi için yapılması gereken işlemler nelerdir? bu konuda bilgisi olan arkaşlardan cevap bekliyorum. teşekkürler iyi çalışmalar.
 3. Arıtma camuru susuzlastırma

  tehlıkesız ve bakterıyolojık ozellık gostermeyen arıtma camurları toprakta susuzlastırılabılırmı ? egerkı susuzlastırılabılırse susuzlastırılan bu camur dolgu malzemesı olarak kullanılabılır mı? not: burda camur dıye bahsettıgım uretım prosesınden kaynaklanan suyun cokturulmesınden kalan malzemedır. uretımde kullanılan hammadde cımento ve kuavars kumudur.
 4. arıtma çamuru konteyner

  merhaba arkadaşlar tehlikesiz olarak değerlendirilen atık çamurun taşındığı konteyner rengi ne olmalıdır ya da böyle bir gereklilik varmıdır?
 5. Arıtma çamuru kodu

  Arkadaşlar kimyasal paket arıtma tesisimizden çıkan arıtma çamurunu hangi kod ile vereceğim.