Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma çamurunda yapılan deneyler

Konu, 'Analizler ve Deneyler' kısmında Kezban Özer tarafından paylaşıldı.

1. Kezban Özer

Kezban Özer CMNet Üyesi

Merhaba,arıtma çamurunda yapılan deneylerin yapılış yöntemleri hakkında paylaşımlarınızı rica ediyorum. Örn:Nem Tayini,katı madde içeriği vb... Teşekkür ederim.

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Arıtma çamurlarının sınıfını belirlemek amacıyla çok sayıda parametre içeren analizler yapılmakta, bunlardan çoğu atomik absorbsiyon spektrometrisi ile yapılmaktadır (ağır metal gibi), bunun dışında nem, kuru madde tayini, nem (yaşlılık) oranı 103-105 derece ısıtılmış etüvde 1 saat bekletme sonrasında ağırlığı ölçülerek gerekli hesaplamalarla belirlenir.Genel olarak bu şekilde düşünüyorum.

Arıtma çamurunda yapılan deneyler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İş görüşmesinde en çok yapılan 4 hata

İş görüşmesinde en çok yapılan 4 hata Çok iyi hazırlanmış bir özgeçmişe sahip olsanız da eğer görüşme sırasında iyi bir performans gösteremezseniz bu özgeçmişin hiçbir değeri yoktur. Maalesef bu sıkça karşılaşılan bir durum. İş arayanlar bazen mükemmel bir özgeçmiş gönderirler ancak görüşmede çuvallarlar... Kariyer koçu Carole Martin'in...
  2. Arıtma çamurunda DOC giderimi

Arkadaşlar tasarım ödevim arıtma çamurunda DOC giderimi ama ben bu konuda bir şey bulabilmiş değilim ve kısıtlı zamanım kaldı yardımcı olabilecek varsa lütfen cevap versin...
  3. Atıksu arıtma tesislerinde günlük yapılan analizler

[COLOR="#000000"]SA Arkadaşlar atıksu lab. günlük analizlerinin "örneğin UAKM, AKM , KURUMADDE , ORGANİK "NE ANLAMA GELDİĞİ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ VEREN DÖKÜMANLAR VARSA PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.
  4. Mikrobiyolojik deneyler

deneylerin yapılışı
  5. Çöp Toplama Yapılan İş Yeri...??

Arkadaşlar merhaba.. Ben Belediyenin çöp toplama işini yapan ve ihale gereği çevre mühendisi bulundurması gereken bir firmada çalışıyorum.. Bu firmanın yaptığı işler; evsel atıkların toplanıp depolama sahasına dökülmesinde ulaşım rolünü üstlenmek yani depolama sahası bize ait değildir ayrıca park bahçe yol temizliği (süpürge araçları) ve çöp konteynırı temizliği gibi işler yapmaktadır.....