Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma Havuzu İnşası

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Mehmet Kılınç tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Kılınç

Mehmet Kılınç CMNet Üyesi

Arkadaşlar bir aya kadar havuz inşaatına başlıyoruz, ilk tesisim olduğundan özellikle havuz inşaatı için nelere dikkat etmeliyim.Neler ilerde problem olur.Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

En basta zemin etüdü,debi hesapları,çamur çıkışı için boru çapı.

3. MÇK

MÇK CMNet Üyesi

4. Mehmet Kılınç

Mehmet Kılınç CMNet Üyesi

Arıtma Havuzu İnşası konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kimyasal arıtma dengeleme havuzu

100 ton luk kimyasal arıtma dengeleme havuzunda oluşan gaz çıkışını 20cm çapında bir boruyla cazibe bazlı sağlıyorum. Sorum şu; Havuzun içine bi karıştırıcı veya dipten havalandırma sistemi yerleştirsem ve aynı bacadan terfi etsem. O şekilde arıtma sistemine versem ne gibi bi sonuçla karşılaşabilirim. Amacım atıksuda oluşan gazın durgun sudan ayrılmasını depolanmamasını sağlamak. Acaba bunun...
  2. Çökeltim havuzu

Arkadaşlar yer altı kömür madeni ocağından yer altından su çıkıyor . Şimdi bu çıkan suda bulunan askıda katı maddeleri çökertmek için nasıl bir havuz tasarlamam lazım. kaç tane havuz yapmam lazım .havuzların hacimlerini nasıl belirlemem lazım bunun hesabını nasıl yapıyoruz.
  3. Çökeltim Havuzu Kriterleri

İyi günler Sahadaki yagmur ve süzüntü sularının tutulması için fiziksel çöktürme havuzu yapmayı planpamakdayız.Sizden sorum Bu çöktürme havuzu tasarımında hangi kriterleri göz önüne almamız gerekmektedir. Teşekkürler
  4. Çökeltim havuzu

İyi günler; Bir baraj inşaatında çalışıyorum, tünellerden, beton santrallerinden çıkan sular için çökeltim havuzlarımız var bu suyu şimdiye kadar yollarda toz kontrolü amaçlı kullanıyorduk, ancak yaz bitti toz sorunu kalmadı, hatta yollar zaten fazlasıyla ıslak, tünellerden ciddi miktarda su çıkıyor, havuzlar da artık yeterli olmayacak, direk nehre vermek sıkıntı yaratır, bu suyu ne...
  5. Havalandırma havuzu

Merhaba, tesislerimizden birinde havalandırma havuzlarında jet aeratörler ile suyun hem karışımını hemde hava vererek havalanmasını sağlıyoruz. Jet aeratörün açısını doğru koyduğumuz,pervane çapı yeterli olduğu ve aeratör havayı emdiğine dair kesin kanaat getirdik. Suda köpürmelerde oluyor aeratörler çalıştığında. Ancak şuan sudaki 0ksijen miktarı artmıyor, çok düşük seviyelerde geziyor ....