Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma tesisi olduğuna dair belge (TEDAŞ Abonelik için)

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Selma Akdoğan tarafından paylaşıldı.

 1. Selma Akdoğan

  Selma Akdoğan CMNet Üyesi

  Bir siteye ait arıtma tesisinin elektrik aboneliği için TEDAŞ tarafından,Bakanlıktan alınmış arıtma tesisi olduğuna dair belge istenmektedir.Arıtma tesisinin proje onayı bulunmaktadır.İnşaat ve tesisat montajı tamamlanmıştır.Çevre müdürlüğü vaziyet planı,iş akım şeması,arıtma tesisi projesinin yanı sıra çevre izninin de olması gerektiğini söylüyor.Benim bildiğim kadarı ile arıtma tesisi teşviklerinin ödenmesi için deşarj konulu çevre izninin olması gerekiyor.Daha elektrik bağlantısı yapılmadan izin nasıl isteniyor anlamıyorum.Benzer durumla karşılaşan arkadaşlar bilgi verebilirseniz sevinirim.
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Teşvik sadece 1 önceki yıl için alınabiliyor.O yüzden arıtma tesisi belgesini şuan için almanız bence önemli değil.Anladığım kadarıyla tesisi henüz faaliyete başlamadı.Öncelikle elektrik abonenizi alın.sonra çevre izninizi sonra arıtma tesisi belgenizi alarak arıtma tarifesine geçersiniz.Ondan sonra 5 yıllık geri ödeme belgenizi alarak 2013 nisan ayı sonunda kadar teşvik için başvuru yaparsınız.
   
 3. Selma Akdoğan

  Selma Akdoğan CMNet Üyesi

  Cevabınız için teşekkürler.Amacımız şu anda teşvik almak değil .TEDAŞ arıtma tesisinin elektrik aboneliği için arıtma tesisi belgesi istiyor.Çevre müdürlüğü de arıtma belgesi için tesisi çalıştırmanız ve çevre izni almanız gerekli diyor.Biri belge olmadan abonelik yapmam diyor,öteki izin olmadan belge vermem diyor.Muhtemelen ayrı abonelik yapmadan tesisi çalıştıracağız.
   
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Özelleştikten sonra durum böyle oldu sanırım.Size normal sanayi elektrik tarifesinden abone yapması lazım.Kolay gelsin.
   
 5. İbrahim Uysal

  İbrahim Uysal CMNet Üyesi

  Aydemdeki personelin bilgisizliğinden kaynaklı sanırım. Elektrik bağlantısı yapılır şantiye, mesken vs.

  İndirim iki şekilde: arıtma tesisi belgelendirilerek elektrik tarifesi arıtma tesisi tarifesine geçirilir ve indirimli kullanılır. Diğeri de geri ödeme yine arıtma tesisi belgelendirilir, geri ödeme belgesi alınır bir önceki yılın maliyetinden geri ödeme yapılır.

  Aydem e ne arıtmadan.. o bizim işimiz...elektriği bağlasın soruşturmak onun işi değil...
   
 6. aavildan

  aavildan CMNet Üyesi

  merhaba...
  atıksu arıtma tesislerinin yapı kullanma izin belgesi alması gerekmekte midir? arıtma tesisinin bulunduğu ilçe belediye olması gerektiğini söylüyor, başka kaynaklar da gerekmediğini bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...
   
 7. İbrahim Uysal

  İbrahim Uysal CMNet Üyesi

  Arıtma tesisinin yapı kullanma izin belgesi olmaz, proje onayı, deşarj izin belgesi olması gerekir.
  ilk defa duydum
   
 8. aavildan

  aavildan CMNet Üyesi

  ben de ilk defa duydum ve merak ettim.
  ÇED halkın katılımın toplantısında komisyon üyelerinden biri (yani ilgili belediyeden gelen komisyon üyesi) tesisimizin arıtma tesisinin yapı kullanma izin belgesi olmadığını söyleyip istedi de...
   
Arıtma tesisi olduğuna dair belge (TEDAŞ Abonelik için) konusuna benzer içeriklerimiz
 1. 400 yataklı Hastane için Arıtma Tesisi

  Merhabalar, 400 yataklı bir hastane içi arıtma tesisi yapılacaktır. Bu arıtmanın nasıl ne şekil yapılması gerektiği hakkında bilgisi olan arkadaşları bekliyorum. elinde döküman olan varsa paylaşabilirse memnun olurum. tşk eder saygılar sunarım...
 2. jeotermal turizm tesisi için arıtma tesisi akın şeması

  bir jeotermal turizm tesisi için arıtma tesisi iş akım şeması bulmam gerekiyor tıkandım saatlerdir, elinde olan veya bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
 3. Atıksu Arıtma Tesisi için yatırım teşviki

  Merhaba arkadaşlar, Devlet tarafından Arıtma Tesisi kurulumu veya kapasitesi artışı ile ilgili çalışmalarda yatırım teşviki veriliyor mu? bu konuda bilginiz var mıdır ?
 4. Arıtma tesisi tasarımı için program önerileri

  Arkadaşlar arıtma tesisi tasarımında kullanılan önerebileceğiniz hesap programları var mı? Hesapları excel de mi yapmak daha kolay olur yoksa lisanslı program kullanmak mı?
 5. Atıksu arıtma tesisi için çed

  5000 nufuslu bır belediyede atıksu arıtma tesisi için ÇED raporu gereklimidir ? Şimdiden tesekkürler. Hepinize iyi çalışmalar