Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma tesisi proje onay dosyası hak.yardım

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında Emine Başaran tarafından paylaşıldı.

 1. Emine Başaran

  Emine Başaran CMNet Üyesi

  arkadaşlar benzin istasyonlarında araç yıkama sularının arıtımı için kurulacak arıtma tesisi için; daha önceden bu konu hakkında çalışmış arkadaşlar var mı dizayn kriterleri,atıksuyun niteliği endüstriyel oluyor haliyle.nasıl bir arıtma uuygulanabilir?elinde döküman olan arkadaşlar yardımınızı bekliyorum.
   
 2. Emine Hanım benim bir çalışmam yok ama danışmanı olduğum petrol ofislerinin arıtmaları mevcut, arıtma fiziksel ve genelde 3-5 adet çökeltim havuzundan oluşuyor su bu havuzlarda kademeli olarak fiziksel arıtma sürecine tabi tutuluyor, oto yıkama ve yağlama yapan tesislerde yağ sıyrıcılarda var birde fiziksel arıtım sonrası oluşan çamurun biriktirileceği bir havuzda mevcut. isterseniz arıtma tesisi giriş ve çıkışı analizlerini paylaşabilirim ( tesisinizde oto yağlama var mı?)
   
 3. Emine Başaran

  Emine Başaran CMNet Üyesi

  Merhaba yasmur,öncelikle teşekkürler.Tesisimizde oto yağlama yok fakat yıkama esnasında suya karışacağı düşünülür,fiziksel arıtma yeterli oluyor evet, siz tesisi kendiniz mi tasarladınız?açıkçası bana tasarım kriterleri gibi bilgiler gerekiyor. Çünkü proje onayı için imza konusunda yeterli deneyimim yok dosyayı kendimiz hazırlayıp onay yapabilecek bir çevre müh arayışı içindeyim.
   
 4. Emine Hanım malesef ben hazırlamadım hazırlamış olsam projeyi burdan paylaşırdım ama başkasının projesini izinsiz paylaşmayı etik bulmuyorum. Bence bu konuda çevre müh yerine yeterliliği olan bir firmaya hazırlatsanız daha iii olur.
   
 5. Emine Başaran

  Emine Başaran CMNet Üyesi

  Yalnız şçyle bir durum var yasmur,ben bu konuda 5-6e adet istasyonun arıtması için deşarj iznine başvurucam.Her defasında başka firmaya gidersem hem altından kalkamam hem de bu benim mesleğimin bir gerekliliği ise en az 5 adet proje de imzam olması şartını sağlayamam.Tabiki de özel firmaların izni olmadan paylaşım yapmak hoş değil, bizim bu forumdaki amacımız birbirimizi bilgilendirmek ve veri alışverişi yapmak,ben çevre görevlisiyim ama bu alanı kapsayan tüm konulara da ilgi duymak ve takip etmek zorundayım.Yine de ilgine teşekkürler
   
 6. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  Emine Hanım
  benzin istasyonlarıyla ilgili şöyle bir bilgi paylaşmak istiyorum.
  bakanlığın 2012/9 sayılı proje onay genelgesinde muafiyet durumları bölümünde şöyle der;Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği sektör tablolarında verilen deşarj standartlarını arıtma yapmadan sağlayabilen veya sadece ızgara, nötralizasyon, fiziksel yağ tutucu ile deşarj standartlarını sağlayanlar,
  proje onay dan muaftır. şayet sizin tesisleriniz bu durumu sağlıyorsa kullanın derim.
   
Arıtma tesisi proje onay dosyası hak.yardım konusuna benzer içeriklerimiz
 1. atıksu arıtma proje onay dosyası

  Merhaba, Elinde Atıksu arıtma tesisi proje onay dosyası örneği olan varsa paylaşabilir mi?
 2. atıksu arıtma tesisi/derin deniz deşarjı proje onay genelgesi

  Merhaba arkadaşlar Atıksu arıtma tesisi ve derin deniz deşarjı proje onyaları ile ilgili 15.03.2012 de yayınlana genelge ilişiktedir.Bilgilerinize..
 3. Atıksu arıtma tesisi proje onay dosyası devri ve deşarj izni

  Merhaba. şantiye da mevcut 150 kişilik paket biyolojik atıksu arıtma tesisi 2011 yılında alınmış ve proje onay dosyası yapılmış. fakat deşarj izni alınmamış. öncelikle bu arıtmayı kuran firmanın görevi değil mi? bir istanbul firması ve proje onay dosyasından anladığım kadarıyla ilk atıksu arıtma satışını bize yapmışlar. şu an hiçbir şekilde şantiyemize gelip bakım yapamayacaklarını tesisi...
 4. 2013/4 arıtma tesisi/derin deniz deşarjı proje onay genelgesi

  Genelgeye http://www.csb.gov.tr/db/turkce/mevzuat/mevzuat599.PDF bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz..
 5. Atık su arıtma tesisi proje onay süresi

  Örnek olarak Atık Su Arıtma tesisi proje onayı aldık diyelim bu proje onayı ne kadar süreliğine geçerlidir. Yani biz hemen proje onayı aldık diye hemen arıtma tesisi yapmak zorundamıyız.Bunun süresi nedir.