• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Arıtma tesislerinde zehirli gaz oluşumu

G. Hersanlioglu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Veolia Çanakkale Entegre Katı Atık Yönetim Projesi
Arıtma Tesisinde Karbonmonoksit hangi ünitede ve ne sebeple oluşabilir?

Şu yazıya istinaden soruyorum;

Ekli dosyalar

• img-828083005-0001.pdf
    181.6 KB · Görüntüleme: 33
@Eyilmaz
Evet yazıda karbonmonoksit yok ama arıtma tesisleri için önerilen tüm gaz ölçüm cihazları karbonmonoksit de ölçüyor ve dün bi firma da çıktığını hatta zehirlenme yaşandığını vs. söyledi. bu yüzden takıldı aklıma.

CO, hidrokarbonlar tam yanmadığında ortaya çıkar. sözünü ettiğiniz tesiste anaerobik arıtma var mı? metandan faydanılıyor mu? eğer öyleyse metanın tam yanmaması sonucu oluşabilir. zehirleyecek kadar oluşur mu bilmiyorum. zehirlenme olayının nasıl olduğunu bilmek lazım.