Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtmadan çıkacak çamur miktarı

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Şafak Yılmaz tarafından paylaşıldı.

 1. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  arkadaşlar;
  evsel atık su konulu GFB başvurumda evsel nitelikli atık su arıtma tesisinden çıkacak çamur miktarının hesaplanmasını ve bertarafına ilişkin detaylı bilgi istendi. (Canım il müdürlüğüm benim) :) evsel atık su arıtma tesisinden çıkacak çamurun kabaca hesaplanması konusunda yani şöyle 200 kişilik bir tesisten kişi başı günlük şu kadar çamur çıkar bu çamurunda yaklaşık şu kadarı katı madde içerir gibisinden bilgi verebilecek arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum.
   
 2. Emre Özer

  Emre Özer CMNet Üyesi

  Merhabalar kabaca yapılacak hesap olarak 200 kişi çalıştığına göre yaklaşık 50-60 litre atıksu için su tüketilir ve 1000 m3/gün lük atıksu debisi oluşur.Size sorulan ne kadar çamur çıkacağı sorulmuş anladığım kadarıyla.Oda yaklaşık olarak %30-40 kurulukta çamur çıkacağı varsayılırsa 30-40 kg günlük çamur çıkışı oluşur.Tabi yazdıklarım kabaca oldu.Su ne tür hangi sektörde çalışılıyor onları bilmeden.
   
 3. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

Arıtmadan çıkacak çamur miktarı konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Aerobik arıtmadan anaerobik arıtmaya geçiş

  Mevcut olan bir uzun havalandırmalı aktif çamur prensibine göre çalışan biyolojik tesis,anaerobik yapılırsa ne olur?Mantıklımıdır?Tabii bunlardan önce kirlilik yükünün bilinmesi gerekiyor,nasıl hesaplayabilirim?Kirlilik yükünün 3000 gibi bir değerde olması gerektiğini ancak bu şekilde verim alınabileceğini duymuştum.Hesaplamalarla ilgili nasıl bir yol izleyeceğim yardımcı olursanız sevinirim.
 2. Aktif çamur proseslerinde çamur köpürmesi sorunu ve çözüm yolları

  AKTİF ÇAMUR PROSESLERİNDE ÇAMUR KÖPÜRMESİ (KABARMASI) SORUNU VE ÇÖZÜM YOLLARI Aktif çamur prosesine dayalı biyolojik arıtmalarda yetişen mikroorganizmalar tipik olarak, % 95 bakteri ve % 5 ise yüksek mertebeli canlılardan (protozoa, rotifer, vb.) meydana gelir. Biyolojik arıtma tesislerinde en sık yaşanılan problemler ağırlıklı olarak Çamur Kabarması ve Köpürmedir. Çamur kabarması...
 3. Çamur miktarı.

  kimyasal ve biyolojik arıtma sonucunda oluşacak çamurun miktarını nasıl hesaplayabileceğimi gösteren bir kaynak var mı?
 4. Çıkacak olan yeni tat yönetmeliği

  arkadaşlar yeni yönetmeliğe göre tat alanları toplam ne kadar olmak zorunda ?