Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Asfalt Plent Tesisi Çed Kapsamındaki Yeri

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında İsmet Arslan tarafından paylaşıldı.

1. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

Asfalt Plent Tesislerinin Çed kapsamındaki yeri nedir? Ek1 ve Ek2 de yerini bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

2. Eylül Terzi

Eylül Terzi CMNet Üyesi

İsmet bey Asfalt Plent Tesisleri ÇED'e tabii değildir.Bu nedenle bu tesise ÇED yapmanıza gerek yok.Ama konkasör varsa ÇED gerekli oluyor.Konkasör tesisleri ve taş ocakları ÇED kapsamındadır.

3. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

Eğer hazır beton santraliyle beraber entegre olarak başvuru yaparsak durum ne olur. beton santrali tek başına kapasiteden dolayı muaf

4. bence entegre olarak başvursanız da muaf olursunuz,ama net bilgi için il müd. görüş isteyin.

5. Hülya Arslan

Hülya Arslan CMNet Üyesi

Evet net bilgi için görüş isteyin ama bizim eski tesisimiz (Konkasör+Hazır Beton), ÇED gerekli değildir çıkmıştı.

6. Özgür Anaç

Özgür Anaç CMNet Üyesi

Bunun için görüş istemeye gerek diye düşünüyorum, çünkü ben hiçbiri için görüş istemeden direkt kapsam dışı yazımızı aldım..Eğer beton santraliniz kapasitesinden dolayı muaf ise Asfalt plent ile birlikte entegre olarak başvuru yaparsanız daha uygun olur, çünkü her koşulda kapsam dışısınız ve kapsam dışı yazısını alırsınız..

jn6zo bunu beğendi.
Asfalt Plent Tesisi Çed Kapsamındaki Yeri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Konya k.- e., m. plent ve asfalt plenti ve çanakkale altın ptd

1. Konya kırma- eleme, mekanik plent ve asfalt plenti tesisi çevresel etki değerlendirme raporu 2. Çanakkale altın ocağı proje tanıtım dosyası http://rapidshare.com/files/444527911/canavsar_ced_ve_ptd.rar
  2. Asfalt Plent Tesisleri

Arkadaslar asfalt plent tesislerinde emisyon için hangfi parametreleri ölçtür meliyim?
  3. Asfalt Üretim Tesisi Emisyon ve İmisyon Ölçümü Hk.

Arkadaşlar danışmanlığını yaptığımız asfalt plent tesisi için emisyon ölçümleri yaptıracağız. Ölçüm yapılacak parametreler arasında; SO2 TAYİNİ NO,NO2,NOX TAYİNİ CO,O2,CO2 TAYİNİ HIZ VE DEBİ TAYİNİ İZOKİNETİK NUMUNE ALMA VE PARTİKÜL MADDE TAYİNİ NEM TAYİNİ iSLİLİK (SIVI YAKITLI SICAK SU KAZANI İÇİN) UÇUCU ORGANİK BİLEŞİK (VOC) bulunmakta olup bunun dışında stok alanları için Çökebilen toz vb....
  4. Kırma elemetesisi ve asfalt plent tesisi proses akım şeması

Merhaba arkadaşlar, Kırma eleme tesisi ve asfatl plent tesisi ile ilgili izin alanınız var mı bana proses akım şeması lazım. Yardımcı olabilecek varsa sevinrim. İyi çalışmalar.
  5. Tesisin çkagilhy kapsamındaki yeri

arkadaşlar merhaba, Danışmanlığını yapmış olduğum bir firmanın hem Kapsamdışı yazısı hem de Çed Gerekli Değildir belgesi var. ÇKAGİLHY'de hangi Ek-2 kapsamında hangi bölüme girdiğini bulamadım. Tesisin faaliyet konusu Alüminyum Kompozit Panel, Alüminyum Levha (bobin) boyama, PVC Panjur ve Lambri Profili, PVC Pervaz Profili, PVC Panjur Borusu, Kristal Plaka. Bu konuda yardımcı olursanız çok...