• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık ambalaj beyanı

timur01

Kayıtlı Kullanıcı
ek5D PİYASAYA SÜRÜLEN AMBALAJLARIN TEMİN EDİLDİĞİ YERLERE AİT BİLGİLER kısmında yurt dışından almış olduğumuz ambalaj miktarını nasıl beyan edecegiz. bu kısımdan yurtdışından alınan firma bilgileri bulunmuyor. yardımcı olursanız sevinirim

@Seval Çevre
Şimdi biz direk gdt onaylamadan il müdürlüğüne göndersek onlarda kabul etse sıkıntı olmaz yani dogru mu anladım seval hanım

Ben öyle yaptım bilmiyorum sorun olur mu.Hülya hanımın söylediğinden öyle anladım belki de hata yapmışımdır.İstersen hülya hanıma mail at sor sende.

evet genelde geri dönüş alıyordum ama hülya hanım izinliydi sanırım bu aralar cevap vermedi.

Merhaba,
Bir tesisinin Çevre Görevlisiyim.
Bahse konu ambalaj beyanını yapabilmem adına; Çevre bilgi sistemimde uygulamalar arasına alınması amacı ile Çevre ve Şehircilik Kocaeli İl Müdürlüğü’ ne Başvuru formunun çıktısını alarak, talep ettiğim uygulamaları da işaretleyerek 27.01.2016 tarihinde başvuruda bulunmuştum.
Ancak halen sistemimde yer alan diğer uygulamaların arasına; ambalaj beyan sistemi eklenmedi.
Ancak garip olan;
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
sayfasından kendim giriş yaptığımda yeni sisteme girebiliyorum.

Çünkü ben ayrı olarak direk
sitesini açıp, yeni ambalaj beyan sistemine girebiliyorken,
uygulamalarımın arasında olmadığı için oradan yönlendirilmiyorum. Bu durumda ben beyanımı Şubat ayı sonuna kadar yapmam gerekli olduğundan; uygulamarım arasına alınmazsa, herhangi bir cezai işleme tabi olmamak, zamanında beyan yapabilmem adına beyanımı; kendim
sitesinden girerek oradan mı yapacağım?
bu noktada bu yukarıda yer alan maili şirket bilgileri ile birlikte fbs.cevre.gov. tr adresine attım ancak halen yanıtlanmadı, bugün 3. kez ilettim, ancak halen yanıt yok.
Beyanda gecikmek istemiyorum, fikri olan var mıdır acaba?

merhaba arkadaşlar bugün işe yeni başladım ''geri dönüşüm firmasında'' ve ilk iş deneyimim olacak yardımcı danışmanımız yağ beyanı yazıp imzalayıp bakanlığa götürmemi söyledi fakat benim bu konuda hiçbir bilgim yok yardımcı olur musunuz?

merhaba arkadaşlar.biz ambalaj atığı TAT ve Gdt Tesisiyiz. Atık ambalaj sistemine aylık olarak girişlerimi yaptım faturaları yükledim fakat il müdürlüğüne gönder dediğimde 8C faturalarını yükleyin diyor. Faturaların hepsi yüklü acaba ne yapmam gerekiyor. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

@Cansu Soysal

Merhabalar bende bir tesiste çevre görevlisiyim.
adresinden yaptım beyanını.Çevre bilgi sisteminden de açtırmak gerekiyor mu?

Arkadaşlar Ankara'daki eğitimde bu sistemle ilgili her soruyu sordum. Sistem oturmadı daha dediler ve biZden kaynaklı bir sorun için sizi mağdur etmeyız dediler. Sorduğum bir soruya cevap alamadım anca bana mail atın dediler. Özellikle atık yönetim planı onaylarını sordum o onaylanmadılar çünkü bildirim yapamam ben bana o daha uzar dediler onaylnmaz kısa sürede ve belli bir Zaman'ı da yokmuş