Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık ambalaj sistemi ek 5-d

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında ahmeze tarafından paylaşıldı.

1. ahmeze

ahmeze CMNet Üyesi

Firmamız hem ihracat yapmakta hem de yurtiçi piyasasına ürün vermektedir. Atık ambalaj beyan sisteminde EK 5-D formunda "satın alınan ambalaj miktarı" hanesine, X firmasından aldığımız ambalaj miktarını mı, yoksa bu firmadan aldığımız miktarın sadece yurtiçinde piyasaya sürdüğümüz kısmını mı yazacağız?

2. BlackZacK

BlackZacK CMNet Üyesi

satın alınan miktarlar belgelendirme çıkartmaz size. bu nedenle nerden ne aldıysanız girin. fakat ek-5b1 yada ek-5b-2 de ihraç ettim diye girerseniz o zaman muafiyet sağlarsınız.

3. Yusuf Özkır

Yusuf Özkır CMNet Üyesi

x firmasından aldığınız ambalaj miktarını yazacaksınız. Aksi takdirde ihracat ve yurtiçi kısımlarına yazdığınız ambalaj miktarlarının toplamı satın aldığınız miktarı aşacaktır. yani şöyle bir durum oluşacaktır. 3 ambalaj alıp nasıl 5 ambalaj piyasaya sürdün :)

4. ahmeze

ahmeze CMNet Üyesi

Teşekkürler arkadaşlar, bende senelerdir zaten toplam miktarı giriyordum. Fakat bu sene "PİYASAYA SÜRÜLEN AMBALAJLARIN TEMİN EDİLDİĞİ YERLERE AİT BİLGİLER" başlığı kafamı karıştırdı biraz. Acaba sadece yurtiçi piyasasına sürdüğümüz kısmı mı yazılacak diye şüpheye düşmüştüm, neyse emin olmuş oldum....

5. hersanlioglu

hersanlioglu CMNet Üyesi

Merhabalar;

EK5 piyasaya süren bildirimleri için; geçen senenin fiyatları üzerinden tahmini belgelendirme bedelimizi hesaplamak istiyorum ama;

Bu hesabı yaparken, sadece yurtiçi piyasaya sürülen miktarımı almalıyım, yoksa ihraç edilen de dahil olacak mı?

6. Seçkin Ertuğrul

Seçkin Ertuğrul CMNet Üyesi

7. gyogunlu

gyogunlu CMNet Üyesi

yurt ıcınde pıyasaya surmus oldugununz mıktarlar alınır

Atık ambalaj sistemi ek 5-d konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık Ambalaj Sistemi

arkadaşlar kolay gelsin, atık ambalaj sistemine girebileniniz varmı? sisteme giriş yapabiliyoruz fakat ek-8b girişlerini yapamıyoruz
  2. Atık ambalaj sistemi

Yeni mezun bir mühendis olarak soruyorum; işe başladığım firma enzim üretimi yapıyor dolayısıyla piyasaya sürdüğümüz ambalajlar tehlikeli atık sınıfına giriyor. Bu durumda atık ambalaj sistemine piyasaya süren olarak girş yapacak ama belgelendirme yapmayacak mıyım? Belgelendirme yükümlülüğünden muaf olduğumuzu nasıl belirteceğim?
  3. Atık ambalaj sistemi

TAT ve Ambalaj gdt lerinde çalışanlar için yazıyorum. http://www.atikambalaj.cevreorman.gov.tr den bildirim yapabilen varmı acaba? Ek 7B'yi doldurmaya çalışırken kaynakta ayırma seçtikten sonra kimden alındı kısmına belediyenin adını giriyorum ancak sanırım bulması gerekiyor ve bulamıyor sistemde değişiklik yapılmış. benimle aynı sorunu yaşayan varmı? TAT'da çalışan arkadaşlardan haber...
  4. Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

[FONT=book antiqua]Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir; [FONT=book antiqua]BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ; [FONT=book antiqua]http://online.cevre.gov.tr/ adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve...
  5. Atık ambalaj sistemi tatlar

Merhaba, TAT firması olarak atık ambalaj sisteminde 2013 yılı için Ek 7B bildirimi yaparken,lisanslı firmalardan gelen miktarların bildirimi için 'temin yöntemi' seçeneğinde hangi seçeneği işaretlemeliyim. Seçenekler arasında; Kaynakta Ayrı Toplama, İthalat , Sanayi, Getirme Merkezi, Havaalanı, Mücavir Alan Sınırdışı var.Yani 'Lisanslı Firma' seçeneği yok. Ya da lisanslı firmalardan...