Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık ambalaj sistemi tatlar

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında edakandemir tarafından paylaşıldı.

1. edakandemir

edakandemir CMNet Üyesi

Merhaba,

TAT firması olarak atık ambalaj sisteminde 2013 yılı için Ek 7B bildirimi yaparken,lisanslı firmalardan gelen miktarların bildirimi için 'temin yöntemi' seçeneğinde hangi seçeneği işaretlemeliyim.
    Seçenekler arasında;
    • Kaynakta Ayrı Toplama,
    • İthalat ,
    • Sanayi,
    • Getirme Merkezi,
    • Havaalanı,
    • Mücavir Alan Sınırdışı
    var.Yani 'Lisanslı Firma' seçeneği yok. Ya da lisanslı firmalardan aldığım miktarları bildirmeyecek miyim?

Şimdiden teşekkürler.

2. gülay

gülay CMNet Üyesi

bence sanayi girilmeli ben kaynaktan ayrı toplama dışında fabrika, şantiye vs. yerleri sanayi giriyorum.Bakalım başka görüşü olan var mı!

3. edakandemir

edakandemir CMNet Üyesi

Gülay Hanım peki mücavir alan sınır dışı seçeneğini kullanabilir miyim sizce.Çünkü ya sanayi ya da mücavir alan sınır dışı seçeneğini tercih edebilirim diye düşünüyorum.

4. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

Gülay Hanım,
    Ben de dediğiniz gibi; SANAYİ olarak giriş yapıyorum. Kaynakta ayrı toplamaya da sözleşmeli olduğumuz belediyelerden gelen atıkların girişini yapıyorum.

5. gülay

gülay CMNet Üyesi

mücavir alan sınır dışı olmamalı bence.mücavir alan sınır dışı olarak osb ve belediye içerisinde olmayan firmaları belirtiyorum.sizin aldığınız tat bence bir belediye sınırları içerisindedir.

6. gülay

gülay CMNet Üyesi

mahalleler, market, kamu kurumlarını kaynakta ayrı toplama olarak giriyoruz tabi bence doğru olan bu ben bu şekilde giriş yapıyorum :)

Fatma Gül Es bunu beğendi.
  7. edakandemir

edakandemir CMNet Üyesi

Ben de sanayi olarak giriş yapıyorum o zaman.
    Teşekkür ederim :)

8. Fatih Közen

Fatih Közen CMNet Üyesi

TAT tesisilerini bende Sanayi olarak giriyordum

9. gülay

gülay CMNet Üyesi

o zaman hemfikiriz lisanslı firmalar sanayi olarak girilmeli tic. sic. no ve vergi no. ları da zaten mevcut bu firmalarda.

10. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

sanayi olabilir dediğiniz gibi ama mücavir alan sınır dışı dediğiniz zamanda lisanslı tesisleri görebiliyorsunuz

11. gülay

gülay CMNet Üyesi

denedim çıkmadı :kötü: ek 7b den tesisleri nasıl gördünüz ben sadece 7c den TAT,GDT... seçersem görebiliyorum.

12. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

evet doğru söylüyosunuz dün o zaman bende 7c den bakmışım :utan:

13. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

bende sanayi olarak giriş yapıyorum aslında oraya da tat ve gdt diye bir bölüm acilmali;-)

14. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

ben de sanayi yapıyorum :D

15. Gülşah Albayrak

Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

Lisanslı olmayan toplama ayırma tesislerinden gelen malzemelerin bildirimini mücavir alan sınır dışı olarak girenler varmış. bana yanlış bir uygulama olarak geldi( zaten mücavir alan sınır dışının da tanımına uymuyor) bu konu hakkında görüşü olanlar varmı acaba?

16. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

eğer belediye sınırları içerisinde ise sanayi yazsın. bu tanım daha uygun oluyor. sizin dediğinize katılıyorum mücavir alan sınır dışı demek yanlış olur.

Gülşah Albayrak bunu beğendi.
  17. Şebnem Mahmude Ayzıt

Şebnem Mahmude Ayzıt CMNet Üyesi

Çokkk acil bir şey sorabilir miyim ?
    Belediyelerin birden fazla firmayla sözleşme yapabileceğine dair bir madde var mı yönetmeliklerde ???

18. Gülşah Albayrak

Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

Şebnem hanım yönetmelikte sayı sınırlaması yok. Belediye isterse birden fazla firma ile çalışabilir ki bizim çalıştığımız belediyeler oldu.

Gülin Ç. bunu beğendi.
  19. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

Hİçbir sınırlama yok , mahalle ve nüfusu istediği şekilde firmalara dağıtabilir.

20. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Gülşah ve Gülin hanım şunu sormak istiyorum. Mesela Gaziantep'te şahinbey belediyesi var ve iki firma anlaşma yaptı ve şahinbey belediyeside o iki firmaya atıklarınızı şuradan alacaksınız diye yerleri belirledi. Böyle yapması mümkün değil mi? Çünkü Nüfusu geniş ve bir firmanın yetişmesi imkansız. Kısaca bir belediye bünyesinde iki ya da daha fazla firmayla anlaşabilir mi?

Atık ambalaj sistemi tatlar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık Ambalaj Sistemi

arkadaşlar kolay gelsin, atık ambalaj sistemine girebileniniz varmı? sisteme giriş yapabiliyoruz fakat ek-8b girişlerini yapamıyoruz
  2. Atık ambalaj sistemi

Yeni mezun bir mühendis olarak soruyorum; işe başladığım firma enzim üretimi yapıyor dolayısıyla piyasaya sürdüğümüz ambalajlar tehlikeli atık sınıfına giriyor. Bu durumda atık ambalaj sistemine piyasaya süren olarak girş yapacak ama belgelendirme yapmayacak mıyım? Belgelendirme yükümlülüğünden muaf olduğumuzu nasıl belirteceğim?
  3. Atık ambalaj sistemi

TAT ve Ambalaj gdt lerinde çalışanlar için yazıyorum. http://www.atikambalaj.cevreorman.gov.tr den bildirim yapabilen varmı acaba? Ek 7B'yi doldurmaya çalışırken kaynakta ayırma seçtikten sonra kimden alındı kısmına belediyenin adını giriyorum ancak sanırım bulması gerekiyor ve bulamıyor sistemde değişiklik yapılmış. benimle aynı sorunu yaşayan varmı? TAT'da çalışan arkadaşlardan haber...
  4. Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

[FONT=book antiqua]Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir; [FONT=book antiqua]BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ; [FONT=book antiqua]http://online.cevre.gov.tr/ adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve...
  5. Ambalaj atık sistemi

bakanlığın ambalaj atıkları sistemine bugün giriş yapamıyorum. benden başka sorun yaşayan var mı?