Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık ambalaj sistemi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Veysel Söyler tarafından paylaşıldı.

1. Veysel Söyler

Veysel Söyler CMNet Üyesi

merhabalar arkadaşlar;
    GFB 'ye sahip ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisinde çalışıyorum ilk ay bildirimini yapacağım bu ayın sonunda gider pusulasıyla sisteme bildirim yapılabilir mi yani gider pusulasıyla mal alımı yada mal satımı yapılabilir mi yapılabiliyorsa sisteme ne şekilde girilir..

2. Sena ÇETİNKAYA

Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

Gider pusulaları sisteme girilmiyor Veysel bey :)

3. Veysel Söyler

Veysel Söyler CMNet Üyesi

hmm.. peki il dışından bi sanayi kuruluşundan mal alabilir miyiz genelde patron ihalelere katılıyor ordan mal alımı yapılabilir mi

4. Sena ÇETİNKAYA

Yapılabilir, bir sıkıntı olmaz :)

5. Abdulkerim Doğam

Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

istanbulda faaliyet gösteren lisanslı firmamız var. biz bu lisans ile başka bir ilde sadece toplama işi yapabilr miyiz? malı toplayıp başka bir firmanın tesisine dökeceğiz.

6. Sena ÇETİNKAYA

Şehir içinden toplama ise sanırım yapamıyorsunuz, toplama işini belediye ile anlaşması olan firmalar yapıyor. Fakat sanayi bölgeleri belediye sınırının dışında, o yüzden firmalar oluşan ambalaj atıklarını istedikleri lisanslı firmaya verebiliyorlar bedelsiz veya bedel karşılığı.

7. Abdulkerim Doğam

Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

oradaki belediye ile sözleşme imzaladık?

8. Sena ÇETİNKAYA

Bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum, belediyeler istedikleri lisanlı firma ile anlaşıp atıkları ona toplattırabilirler sanırım

9. Hakkı Akbaş

Hakkı Akbaş CMNet Üyesi

Atık ambalaj sistemi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık Ambalaj Sistemi

arkadaşlar kolay gelsin, atık ambalaj sistemine girebileniniz varmı? sisteme giriş yapabiliyoruz fakat ek-8b girişlerini yapamıyoruz
  2. Atık ambalaj sistemi

Yeni mezun bir mühendis olarak soruyorum; işe başladığım firma enzim üretimi yapıyor dolayısıyla piyasaya sürdüğümüz ambalajlar tehlikeli atık sınıfına giriyor. Bu durumda atık ambalaj sistemine piyasaya süren olarak girş yapacak ama belgelendirme yapmayacak mıyım? Belgelendirme yükümlülüğünden muaf olduğumuzu nasıl belirteceğim?
  3. Atık ambalaj sistemi

TAT ve Ambalaj gdt lerinde çalışanlar için yazıyorum. http://www.atikambalaj.cevreorman.gov.tr den bildirim yapabilen varmı acaba? Ek 7B'yi doldurmaya çalışırken kaynakta ayırma seçtikten sonra kimden alındı kısmına belediyenin adını giriyorum ancak sanırım bulması gerekiyor ve bulamıyor sistemde değişiklik yapılmış. benimle aynı sorunu yaşayan varmı? TAT'da çalışan arkadaşlardan haber...
  4. Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

[FONT=book antiqua]Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir; [FONT=book antiqua]BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ; [FONT=book antiqua]http://online.cevre.gov.tr/ adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve...
  5. Atık ambalaj sistemi tatlar

Merhaba, TAT firması olarak atık ambalaj sisteminde 2013 yılı için Ek 7B bildirimi yaparken,lisanslı firmalardan gelen miktarların bildirimi için 'temin yöntemi' seçeneğinde hangi seçeneği işaretlemeliyim. Seçenekler arasında; Kaynakta Ayrı Toplama, İthalat , Sanayi, Getirme Merkezi, Havaalanı, Mücavir Alan Sınırdışı var.Yani 'Lisanslı Firma' seçeneği yok. Ya da lisanslı firmalardan...