Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık azaltma

Konu, 'Enerji Yönetim Sistemi' kısmında environ tarafından paylaşıldı.

1. environ

environ CMNet Üyesi

Atık azaltma ile ilgili çalışma yapan var mı? neler yaptınız?

Atık azaltma konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Floresan atık ve elektronik atık lisanslı firmaları

Herkese merhabalar öncelikle, Ben çalıştığım firmada çevre görevliliği sorumluluğunu yeni üstlendim ve bu işte yeniyim. Firmamızda çok çıkmayacak da olsa elektronik atıklarımızı ve floresan lambalarımızı lisanslı firmalara göndermemiz gerekiyor. Konu ile ilgili 2 sorum olacak: 1. Lisanslı firmaların bir listesi mevcut mudur ? (Geri dönüşüm firmaları için böyle bir liste bulabildim ancak...
  2. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?
  3. Atık azaltma (yıkama suyu)

Fabrikamızda yağlı parçaları su bazlı bir kimyasal ile yıkıyoruz, ancak ayda 4-5 ton yağlı atıksu çıkışımız oluyor ve bertaraf maliyetleri malum. Bir kimya firması ile görüştüm. Solvent bazlı yıkama ürünü önerdi bana , solvent olunca güvenemedim, ama msds'i ni de gönderdi pek zararlı değil sanırım. Su bazlılara oranla 20 kat daha geç kirleniyormuş, bu da atıksuyumuzun 20 kat az çıkması demek....
  4. Sintene atık suları,atık yağları

Sintine suları ,sintine atık yağlarının neden geri kazanılamadığı ile ilgili bir bilgi döküman önerisi olan varmı ?
  5. Atık yağ karıştırılması ve atık beyanı

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. İşe başlama sürem öncesinden bir atık yağ biriktirilmesi var. Yanlız bu atık yağa diğer atık yağlarla karıştırılmış ve ben şuan bir kod belirleyemiyorum. Bu kodu öğrenmem için analiz yaptırmam yeterlimidir? Bir diğer sorunumda geçmiş yıllarda yapılan atık beyanlarında yanlışlık olmuş bu yanlışlığı nasıl düzeltebilirim. Bu yıl beyan...