• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık beyanı

SümeyyeB.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
öğrenci
Herkese merhaba,

Atık beyanı yapabilmemiz için odaya kayıt şartı var mıdır? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

SümeyyeB.Merhaba,

Odaya kayıt olmaya gerek yoktur. Şu bilgiyi hatırlatmakta fayda var;

Entegre çevre bilgi sistemi üzerinden "Atık Yönetim Uygulaması" sekmesine giriş yaparak 2021 yılında çıkan atıklarınız varsa onları giriyorsunuz ve onay işlemine geçiyorsunuz. Eğer atık çıkışı olmadıysa "beyan edilecek atığım yok" seçeneğine tıklayarak beyanları tamamlıyorsunuz. Bu arada onay işlemleri için mail adresinizi yazmayı unutmayınız. Sistem mail adresine onay kodu gönderiyor.

Merhaba atık beyanı ile ilgili başka bir soru sormak istiyorum.
2021 yılı atık beyanı için elektrik dağıtım şirketi olarak veri girebileceğimiz kwh değeri hangisi olabilir;
- Sadece atık beyanı yaptığımız yerlerin yıllık tüketimleri mi
- Yoksa dağıtım faaliyeti olarak o ilde gerçekleşen tüm kwh dağıtım miktarını mı girmeliyim?

Merhaba kereste üretimi yapan bir tesisin atık beyanında kapasitesini nasıl girebilirim? Sistemdeki birimlerde metreküp yok, dolayısıyla tek seçenek litre kalıyor ancak onda da mantıksız oluyor. Fikirlerinizi bekliyorum.