Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık beyanı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Isagur53 tarafından paylaşıldı.

1. Isagur53

Isagur53 CMNet Üyesi

arkadaşlar bu atık beyan sistemlerinde tehlikeli atık beyanı için alınan şifreler atık akü veya atık ambalaj sistemlerine girişlerde de kullanılıyorumu... yoksa hepsi için ayrı şifreler mi alınması gerekiyor...

2. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

bilmiyorum ama denemekte yarar var :)

3. Aslı Boyacı

Aslı Boyacı CMNet Üyesi

akü için geçerli mi bilmiyorum ama ambalaj üretici formundan yapıcağın beyanlar için şifre farklı oluyor.

4. Seda Okuş

Seda Okuş CMNet Üyesi

Atık Beyanı, Ambalaj Beyanı, Seveso tüm bunlar için ayrı kullanıcı adı ve şifre kullanman gerekiyor.

5. Seda Okuş

Seda Okuş CMNet Üyesi

Merhaba bir sorum olacaktı. bir benzin istasyonu için atık beyanı yapmam gerekiyor. ilk soru bu sene tanklarını temizletmedikleri için tehlikeli atıkları çıkmamış bunu nasul beyan edeceğim. ikinci soru benzin istasyonu için sistem kapasite istiyor. benzin istasyonunda herhangi bir üretim yapılmıyor ben neyi kapasite olarak göstereceğim?

6. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Peki istasyondaki yakıt nasıl sağlanıyor?

7. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

Üretim derken akaryakıt istasyonuna gelen benzin - mozot ws.

8. Seda Okuş

Seda Okuş CMNet Üyesi

Çevre Orman Bakanlığını aradım cevabı kendim vereyim. atık ypk ise sisteme hiçbirşey eklemeden onay veriliyor. ayrıca benzin istasyonu gibi yerler için kapasite o yıl içinde sattığı yakıt olarak belirleniyormuş. ben beyanı yaptım.

9. pre_conception

pre_conception CMNet Üyesi

cevabı paylaştığın için kendi adıma teşekkür ederim. bir soru sorulunca soruyu soran, cevabı almadan, sorusunu kendi cevaplar ise en azından bu konuyu takip eden kişiler de öğrenir. :islik: tekerleme gibi oldu :)

10. MÇK

MÇK CMNet Üyesi

Geciktim mi bilemiyorum ama Tehlikeli Atık Beyan Sistemi şifresiyle sadece tehlikeli atık ve atık yağ bildirimi yapabiliyorsunuz.

11. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Benim merak ettiğim istasyona yakıt nasıl sağlanıyor?

12. cevcev

cevcev CMNet Üyesi

13. İbrahim Şen

İbrahim Şen CMNet Üyesi

arkadaşlar benimde bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...
    danışmanlığını yaptığımız tesisler için atık beyanı yapmak için neler yapmamız gerekiyor.

14. Derya Efe

Derya Efe CMNet Üyesi

Öncelikle firmanızı çevre bilgi sistemine kayıt etmeniz gerekiyor. ÇBS' ne kayıt ederken orada firmanız için yapmanız gereken bildirimleri kutucuklardan seçiyorsunuz, çıktısını alıp İl Çevre Müdürlüğü' ne teslim ediyorsunuz onlar da size kullanıcı adı ve şifre veriyorlar. Bu şifre ile ÇBS' ne girip bir önceki yıl UATF ile lisanslı firmalara gönderdğiniz tehlikeli atıkların bilglerini doldurup gönderiyorsunuz. Ayrıca tehlikeli atık beyanı yaparken tesiste kullanılan yağların ticari isimleri ve miktarlarını soruyor, bu bilgileri de doldurmalısınız. Bir de şimdiye kadar sadece tehlikeli atık beyanı yapılıyordu ancak Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanım Tebliği' ne göre 2013 yılından itibaren tehlikesiz atıklar da beyan edilecek. Bu uygulama tam olarak nasıl olacak bilemiyorum ama bence tehlikeli atık beyanıyla hemen hemen aynı olacaktır.

İbrahim Şen bunu beğendi.
  15. İbrahim Şen

İbrahim Şen CMNet Üyesi

Çok tşk. ederim. Bir sorum daha olacaktı, atık beyan sistemine kullanıcı adı ve şifresi ile girdiğimizde kullanıcı aktif değil diyor. Bunun nedeni nedir?

16. Derya Efe

Derya Efe CMNet Üyesi

Sayfaya mı ulaşamıyorsunuz, bildirim mi yapamıyorsunuz?

17. Alper Bilgin

Alper Bilgin CMNet Üyesi

Kullanıcı adınızı özelden mesaj ataranız yardımcı olayım

18. Gülçin Doğan

Gülçin Doğan CMNet Üyesi

@Seda Okuş Benzin istasyonunda tank dibi çamurları için beyan yaptım bende 2014 yılında olmadığına dair sıfır olarak gösterdik.Beyanın çıktısınız İl çevreye gönderirken herhangi bir form felan ekliyor muyuz peki

19. merfy

merfy CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba, atık beyanında istenen beyan yılı fiili üretim kapasitesini 2015 yılında tüm vardiyalarda üretilen toplam ürün miktarı olarak mı yazacağım?

20. ozgedolu

ozgedolu CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba atık beyanı yaparken ömrünü tamamlamış lastikleri sisteme girmiyoruz dimi?

Atık beyanı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık Yağ Beyanı Hk.

30 Temmuz 2008 tarih ve 26952 sayılı Atık Yağların Kontrolü Yön. 9.maddesinde atık yağ üreticilerinin "atık yağ beyan formları"nı Şubat Ayı sonuna kadar doldurup Çevre ve Şehircilik İl Müd.'ne gönderilmesi istenmiş. Bu beyanı zaten tehlikeli atık beyan sisteminde online olarak gerçekleştiriyoruz, Bu durumda soft ortamda atık yağ beyan formunun hazırlanıp yetkili idareye sunulması...
  2. Atik beyani

Çevre bilgi sistemi ve uygulamalarda atık beyanı seçerek İl Çevre Müdürlüğünden şifre talabinde bulunduk. Lakin bize gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile [COLOR=#c98f33]http://online.cevre.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra atık beyanı ile ilgili bölüm gelmemektedir. Ne yapmamız gerekir.?
  3. Atık beyanı

Ben yeni bir çevre görevlisi sayılırım. atık beyanları hakkında hiçbir bilgim yok. Bu yüzden hiçbir beyan yapamıyorum. Şu konuyu anlatacak yada anlatan bir döküman paylaşacak bir hayır sever varmı? :)
  4. Atık yağ karıştırılması ve atık beyanı

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. İşe başlama sürem öncesinden bir atık yağ biriktirilmesi var. Yanlız bu atık yağa diğer atık yağlarla karıştırılmış ve ben şuan bir kod belirleyemiyorum. Bu kodu öğrenmem için analiz yaptırmam yeterlimidir? Bir diğer sorunumda geçmiş yıllarda yapılan atık beyanlarında yanlışlık olmuş bu yanlışlığı nasıl düzeltebilirim. Bu yıl beyan...
  5. Atık yağ beyanı

Atık yağ beyanını , tehlikeli atıklardan ayrı olarak mı yapıyoruz. atık yağ beyanı yapılacak bir link bulamadım ben arkadaşlar . birde ocak ayı sonuna kadar yapılması gerekiyormuş. yardımcı olabilirmisiniz çok acil