Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık kodları

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Esma Trhn tarafından paylaşıldı.

1. Esma Trhn

Esma Trhn CMNet Üyesi

Merhaba,
    Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim.
    41.jpg indir.jpg

Ayrıca kaynaktan çıkan flux atıklarımız mevcut. Bu konuda da yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    SAM_0490.JPG

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

12
    METALLERİN VE PLASTİKLERİN FİZİKİ VE MEKANİK YÜZEY İŞLEMLERİNDEN VE ŞEKİLLENDİRİLMESİNDEN KAYNAKLANAN ATIKLAR
    12 01
    Metallerin ve Plastiklerin Fiziki ve Mekanik Yüzey İşlemlerinden ve Biçimlendirilmesinden Kaynaklanan Atıklar
    12 01 13

Kaynak atıkları
    12 01 20*
    Tehlikeli maddeler içeren öğütme parçaları ve öğütme maddeleri
    12 01 21
    12 01 20 dışındaki öğütme parçaları ve öğütme maddeleri

3. Esma Trhn

Esma Trhn CMNet Üyesi

Teşekkürler Ahmet Bey.
    Peki bunlara flap diskler de dahil mi sadece flux için mi geçerli bu kod?

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Her ikisi de aynıdır bence, listede ayrım sadece tehlikeli ve tehlikesiz olarak yapılmış. Yani eğer bu iki disk arasında tehlikelilik açısından bir fark yoksa aynı koda sahiptirler diyebiliriz.

5. Esma Trhn

Esma Trhn CMNet Üyesi

Teşekkürler yardımınız için.

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

7. feyzavural

feyzavural CMNet Üyesi

Merhaba,
    endüstriyel atık yönetim planı hazırlarken tehlikesiz atıklar kısmına yazılan 20 01 08 ve 15 02 03 kodlu atıkların bertaraf/geri dönüşüm yöntemleri hakkında bilgisi olan var mı tam olarak emin olamadım hangisi D mi R mi

8. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Günaydın,
    Dikiş makinelerinde kullanılan 10 numara ince yağları hangi kod ile gösterebiliriz?Motor yağı olarak da geçmiyor sanırım.Yağlama yağı diyebilir miyiz?

9. Ayda

Ayda CMNet Üyesi

kaynaktaki Flux atıklarının ve flap disklerin bertarafını nasıl yapıyorsunuz?

Atık kodları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bilgisayar atıkları, atık toner ve kartuş tehlikeli atık kodları yardım

Arkadaşlar merhaba, Tehlikeli atık kontrol yön. inceledim bilgisayar atıkları ve atık toner , kartuşların atık kodlarını belirleyemedim Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı?
  2. Atık Kodları

Tesisimizde varak yaldız adı altında oluşan bir atık var. Bu atık ambalaj (kutu) üretiminde kutunun üzerindeki bazı resim yazı vb çalışmaların simli veya parlak olmasına yarıyor. Atığın içeriği Taşıyıcı folyo: Yaldızın taşınması içindir. Isı etkisiyle taşıdığı tabakalardan ayrılır. Polyester ve benzeri şeffaf malzemelerden üretilir. Yaldız tabaka: Esas görüntüyü oluşturan kısımdır. Kimyasal...
  3. Tehlikeli Atık Bertarafında Lisans almış firmaların atık kodları HK.

İyi Günler. Tehlikeli Atık Bertarafı kapsamında izin lisans almış firmaları ve atık kodlarını daha önceden http://www.atikyonetimi.cevreorman.gov.tr/lisans.html adresinden Tehlikeli Atık Geri Kazanım / Bertaraf Tesisleri kısımında bakabiliyorduk,fakat şu anda kullanıcı adı şifre istiyor.Geçici faaliyet belgesi veya Çevre izni almış firmalar kısımında ilgili atık kodları...
  4. Tat ve atık kodları

Toplama ayırma tesisine lisans almak istiyoruz gfb için başvuru yapacağız. Tabi bunun için de tesise kabul edilebilecek atık kodlarını girmemiz gerekiyor. Ben sistemde atık kodlarının hepsini işaretledim. yani 15.01 den 15.09 a kadar (tüm ambalaj atıkları). Bunların haricinde bir kod daha ekleyebilir miyiz? Tehlikesiz atık da almak istiyoruz ama şu an için tebliğ iptal olduğundan tehlikesiz...
  5. Atık kodları

Merhabalar, mobilya üretim tesislerinde kumaş kesimden kaynaklanan kumaş artıkları 20 01 11 (tekstil ürünleri) kodlu atık olarak mı yoksa 04 02 99 ( Başka bir şekilde tanımlanmamış atık) kodlu atık olarak mı değerlendirmek gerekiyor. birde tesislerden çıkan piller hangi atık kodunda değerlendirmek gereklidir ... teşekkürler