Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

atık kodu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Didem Altaş tarafından paylaşıldı.

 1. Didem Altaş

  Didem Altaş CMNet Üyesi

  Öncelikle merhaba herkese benim sorum su olucak gemi yapan bir firmanın atık yönetim planı oluşturuyorum alkid boya, epoksi boya,tiner hangi kodlara sahip bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim.herkese iyi çalışmalar
   
 2. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Didem Hanım,

  Bahsi geçen atıklar boyanın kendisi sanırım.Atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmelikte 08 kodunda yer alıyor.Boya atığı,sulu çamuru,boya sökülmesinden kaynaklanan atıklar ..v.b. şeklinde ise alt kodlarda sınıflandırılıyor.Burada MSDSlerden faydalanabilirsiniz,size yol göstereceklerdir.Bir de tehlikeli olup olmadığından emin değilseniz analiz yaptırmanız gerekecektir.Bu sayede atığınızın hangi koda ait olduğunu bulabilirsiniz.

  İyi çalışmalar dilerim.
   
 3. Didem Altaş

  Didem Altaş CMNet Üyesi

  Tuğba hanım bende 08 01 11 atık kodunu bulmuştum yalnız çok geniş geldi bu kapsam daha spesifik var mıdır? diye teyit etmek istemiştim ama cevabınız sayesinde netleştirdim teşekkür ederim:)
   
 4. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Evet kapsam olarak geniş olmakla beraber dediğim gibi atığın kendisi kullandığınız tiner,boya türü ise ve tiner de bir organik çözücü olduğundan belirlediğiniz 08 01 11 kodunuz uygun olacaktır.

  İyi çalışmalar dilerim.
   
 5. Olcay Çetin

  Olcay Çetin CMNet Üyesi

  Merhabalar,

  Peki elektrostatik toz boyamadan oluşan toz boya atıklarını 08 01 11 olarak mı yoksa 08 01 13 olarak mı belirtmemiz gerekli?
  Ortamda herhangi bir çamur durumu olmamakla beraber 08 01 11 ise miyadı dolmuş boyalar olarak adlandırılabilir. Kararsız kaldım :S
   
 6. Pınar Pelit Demir

  Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

  Bende tesisimizde oluşan miyadı dolmuş atık boya vs. bunları 08 01 11* Organik çözücüler yada diğer tehlikeli maddeler içeren atık boya ve vernikler kodu altında göndermiştimm.
   
 7. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  08 01 12 atık kodunu verebileceğimiz bir firma arayışı içerisindeyim. Yardımlarınızı rica ediyorum.
   
 8. Nur G.

  Nur G. CMNet Üyesi

  Zeynep Hanım,
  Bizim firmamızda da kullanım tarihi geçmiş boyalar var. Bende atık kodu konusunda kararsız kaldım. 08 01 12 mi 08 01 21 mi?
  Firmanızın yeri nerede bilmiyorum fakat izmitte bulunan bir geri dönüşüm firması var. firma adı verebiliyormuyum acaba? Forumda sorun olur mu?
   
 9. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Verebilirsiniz elbette. Aslında iki kod sıkıntılı analizi gerekir. Ben msds'ten kontrol ettim tehlikesiz olduğu MSDS'in 13. başlığı altında yazıyor. Bizim atıklarımız epoksi atığı, bende birkaç yer buldum. sizinle paylaşabilirim. Sıkı bir araştırma içine girdim :)
   
 10. Nur G.

  Nur G. CMNet Üyesi

  İzmitte Anel Doğa Geri Dönüşüm firması var (Tel: 0262 352 25 20). Firmanın web sayfasında GFB kısmında tesise kabul edilen atıkların listesi var. 08 01 12 nolu atık kodu da mevcut.
  Sizde bulduğunuz firmaları paylaşırsanız memnun olurum.
  Şimdiden teşekkürler.
   
 11. morgul

  morgul CMNet Üyesi

  merhaba
  iş güvenliği ayakkabısını 15 02 02 koduyla mı uzaklaştırıyoruz
   
 12. Gizem Sunar

  Gizem Sunar CMNet Üyesi

  iş güvenliği ayakkabısının neden tehlikeli olduğunu düşündünüz? (merak ettiğim için soruyorum)
   
  Özkan B. ve Can Elmas bunu beğendi.
 13. Ruveyda ŞAHAN KAR

  Ruveyda ŞAHAN KAR CMNet Üyesi

  Ben öyle yapıyorum her ihtimale karşı yağlı, boyalı olabiliyor çünkü.
   
atık kodu konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Atik envanteri için atık kodu belirleme

  Atık Envanteri oluşturulması Atık Yönetimi açısından büyük önem taşımaktadır. İnternetten derlediğim ve edindiğim bilgiler doğrultusunda bu konuyu etraflıca değerlendirelim. Öncelikle tesis veya işletmelerde bir atığa karşılık gelen atık kodunun belirlenmesi için [COLOR=DarkRed]"Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin...
 2. atık kodu

  merhaba arkadaslar sac kaynak ve lehim işleri yapan bir firma için aık yonetım planı yapmaktayım fakat bırkac atık kodunda takıldım. yardımcı olabılırmısınız? ---uretımden kaynaklanan kontamıne metal talaş ---boyahane unitesi havalandırma filtresinden kaynaklanan filtre tozları atık yonetımı genel esaslarında bunlara karsılık gelecek kodlar hangılerı olabılır acaba?
 3. atık akümülatörlerin kırılıp kurşunları alındıktan sonra çıkan plastik dış aksamlarının atık kodu

  atık akümülatör geri dönüsüm tesisinde akülerin kurşunları çıkarıldıktan sonra dış plastikleri kırılıp yıkanarak depolanıyor.bu plastiklerin atık kodunu bulamadım ve ne sekilde bertaraf edilecegi veya görüdönüşümü hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim yada bu palstiklerin analizini yapan yerler varsa burda paylasırsanız sevinirim
 4. Tehlikesiz atık kodu ve tehlikeli atık konteynırı

  Merhaba; Tat lisanslı firmayız ve tehlikesiz atık belgesi alacaz. kodları nerden bulabilirim ? Ayrıca tehlikeli atık için yağ çözücü ve absorban maddeleri nerden temin edebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.
 5. Atık beyan kodu

  Değerli arkadaşlar maden suyu sevkiyatı yapan firmaların atık beyan kodu alma yükümlülüğü var mı hangi yönetmelik bu konuya bir atıfta bulunmuş olabilir.