Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık koduna göre bertaraf / geri kazanım tesisleri

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Nihal Ş. Aksoy tarafından paylaşıldı.

1. Nihal Ş. Aksoy

Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

Aşağıdaki kodlardaki atıkları kabul eden bertaraf, geri kazanım tesislerine ihtiyacım var. İlgilenen firmaların tarafıma ulaşmasını rica ediyorum.

10 10 03 Ocak cürufları
    10 10 10 10 10 09 dışındaki baca gazı tozu
    15 02 02 * Tehlikeli maddelerle kirlenmiş emiciler, filtre malzemeleri (başka şekilde
    tanımlanmamış ise yağ filtreleri), temizleme bezleri, koruyucu giysiler
    15 01 10 * Tehlikeli maddelerin kalıntılarını içeren ya da tehlikeli maddelerle kontamine olmuş
    ambalajlar
    12 01 18* Yağ içeren metalik çamurlar (öğütme, bileme ve freze tortuları)
    20 01 21* Flüoresan lambalar ve diğer cıva içeren atıklar

atık kodunu belirleyemediğim diğer atıklar

Pik döküm kum atıkları
    pik döküm maça atıkları
    alüminyum döküm kum atıkları
    alüminyum döküm maça atıkları
    pik döküm atık pota
    alüminyum döküm atık pota

2. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

Birde bu atıklar nereden alınacak? Hangi il? Ne kadarlık bir atık söz konusu? Bu bilgileri paylaşmanızda mümkün mü?

3. Nihal Ş. Aksoy

Çoğunluğu İstanbul Başakşehir İOSB de bulunan sanayi sitelerinden, birkaçı bayrampaşa, birkaçı sultangazi gazi mahallesi tarafından miktarları çok az diyebileceğim kadar az, ancak ikitelli dekiler birbirlerine çok yakın olduğu için hepsinin toplamı belli bir miktar eder.

4. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

o zaman kodlara göre taşıyıcıları bulun, bertarafçılara gönderin. daha düşük maliyetli halledebilirsiniz.

5. Nihal Ş. Aksoy

Taşıyıcılara verdiğimizde uatf lerin bize geri gelmesi gerekiyor, tehlikeli atıklar için, bu noktada sıkıntı yaşanır mı acaba?

6. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

yaşanmaz. bir şekilde kargo ile size geri gönderilir onlar.

Nihal Ş. Aksoy bunu beğendi.
  7. Nihal Ş. Aksoy

10 10 Demir Dışı Döküm Atıkları
    10 10 03 Ocak cürufları
    10 10 10 10 10 09 dışındaki baca gazı tozu

Bu iki koddaki atıkları aynı anda alabilecek firma arıyorum. Geri kazanım için. Motat, TAT, Lisans, GFB listelerinin hepsine baktım 10 10 10 lisansı olan bir firma bulamadım. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Eğer 10 10 10 alan bir firma yok ise ben bu atıkları, mecburen, lisanslı tesislere vermek zorundaysam, bu durumda ne yapmalıyım?

15 01 10 * kodlu atıkları alan lisanslı bir tesise ihtiyacım var.

50kg altında 15 02 02 * kodlu atığı alacak lisanslı bir tesise ihtiyacım var.

8. Gökhan Cura

Gökhan Cura CMNet Üyesi

9. sena şahin

sena şahin CMNet Üyesi

Kolay gelsin
    Bir işletmenin çevre mühendisiyim. atik getirme merkezi adlı projemiz kapsamında atık ilaçları topluyoruz ve bunları imha etmek için izaydaşe iştah dışında neresi var ilginize teşekkür ederim

10. Hurricane

Hurricane CMNet Üyesi

Tehlikeli atık taşımacılığı için Ankara'da lisanslı taşımacılık firması arıyorum Motat'dan bir şeyler çıkaramadım. Yardımcı olabilecek var mı?

11. celalettin türkmen

celalettin türkmen CMNet Üyesi

ASK ATIK YÖNETİMİ firması olarak Adana ilinde entegre tesisimiz bulunmakta ve aynı zamanda lisanslı olarak atık taşıma faaliyeti yapmaktayız. Faaliyet bölgelerimiz tüm TÜRKİYE çapında olup, atıkların nakliyesi ve bertarafı konusunda bizlerden fiyat alabilirsiniz. Yardımcı olurum herkese. ASK ATIK FİRMA LİSANSI YENİ (2).jpg ASK ATIK FİRMA LİSANSI YENİ (2).jpg ASK ATIK FİRMA LİSANSI YENİ (1).jpg

0533 594 69 22 numaralı telefondan bana ulaşabilirseniz yardımcı olayım size.

Ekli Dosyalar:

12. AySe ARSLAN

AySe ARSLAN CMNet Üyesi

13. A.samet

A.samet CMNet Üyesi

20 01 21* Flüoresan lambalar ve diğer cıva içeren atıklar
    15 02 02 * Tehlikeli maddelerle kirlenmiş emiciler, filtre malzemeleri (başka şekilde
    tanımlanmamış ise yağ filtreleri), temizleme bezleri, koruyucu giysiler
    16 06 04 kodlu, Alkali piller
    benim çalıştığım toplama ayırma tesisinde bu kodlu atıklar çıkmakta ama yılla toplasanız 5 10 kg geçmez çıkacak atıklar firmalar bu kadar az kilo için ne sözleşme yapıyor nede aracını yolluyor ben bu durumda ne yapmam gerek acaba bilgisi olan var mı bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

14. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

@A.samet

Atıkların Karayolunda Taşınmasına İlişkin Tebliğ
    Madde 5-

h) Tıbbi atıklar hariç olmak üzere tek seferde 50 kg altında taşınacak olan bu Tebliğ kapsamındaki atıkların taşınmasında lisanslı araç taşıma zorunluluğu yoktur. Ancak bu atıkların kayıt altına alınabilmesi için UATF kullanılır.

Bu şekilde 50 kg altındaki belirttiğin atıkları bünyenizdeki herhangi bir araç ile götürebilirsin. Selamlar.

15. A.samet

A.samet CMNet Üyesi

16. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

@A.samet uygun paketleme yaparak ve uatf düzenleyerek kargo ile gönderebilirsiniz veya kendi aracınız ile firmaya teslim edebilirsiniz.

Atık piller için de TAP ile görüşebilirsiniz

17. celalettin türkmen

celalettin türkmen CMNet Üyesi

Yıl sonu yaklaşıyor , tehlikeli atıklarınızı gönderecek firma arayan meslektaşlar varsa bana ulaşabilirler. Tesisimiz Adana da bulunmakta , tüm bölgelere hizmet vermekteyiz. Hem nakliye hem atık kabülü yapmaktayız. Lisansımızı bakanlığın sitesinden görebilirsiniz. ASK ATIK YÖNETİMİ

Atık koduna göre bertaraf / geri kazanım tesisleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Katı ve tıbbi atık bertaraf tesisleri anket formu

KATI ATIK/TIBBİ ATIK BERTARAF TESİSLERİ ANKET FORMU (www.atikyonetimi.cevreorman.gov.tr adresinden de erişilmesi mümkündür)
  2. tehlikeli atık geri kazanım-bertaraf firmaları

Merhaba arkadaşlar, Danışmanı olarak çalıştığım firmanın atık bertarafı için lisanslı geri dönüşüm firması ile sözleşme imzaladık. Ancak haziran ayından beri hiçbir net bilgi alamadık. Sürekli ertelendi ve başka tarihler söylendi. Bu durumda izlememiz gereken yol ne olmalı. Sonuçta lisansına ve yaptığımız sözleşmeye güvenerek uzun süredir atıkları bekletiyoruz. İlginiz için şimdiden...
  3. Ambalaj Atığı geri Kazanım, Tehlikesiz atık geri kazanım

Ambalaj Atığı geri kazanım ve tehlikesiz atık geri kazanım tesislerine çevre görevlisi gereklimi ? Bu tür lisansa sahip tesisler danışmalık firmalarla çalışmak zorundalar mı?
  4. Atık geri kazanım/bertaraf tesisleri lisans sorgulaması hk.

Arkadaşlar aşağıdaki web adresinden Atık Geri Kazanım/Bertaraf Tesisleri Lisans Sorgulaması yapabilirsiniz. http://atiklisans.cevre.gov.tr/
  5. Atık bertaraf ve geri kazanım tesisleri soru kağıdı

Türkiye İstatistik Kurumunun Bertaraf ve geri kazanım tesislerine gönderdiği soru kağıdı