Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık piller

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Can Doğan tarafından paylaşıldı.

1. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

tat firması olarak elimize bir miktar atık pil geliyor daha önce hiç atık pil vermemişler internetten araştırma yaptım ve atık pillerin TAP a verildiğini öğrendim daha önce buraya pil veren oldu mu atık pil verirsek bizden bir masraf çıkacak mı

2. Nur G.

Nur G. CMNet Üyesi

Bizimde firmamızdan çıkan atık pillerimizi TAP firmasına göndermiştik. TAP ile iletişime geçin onlar sizi hangi kargo şirketine vermeniz gerektiği konusunda yönlendiriyorlar.
    Üstelik sizden bir masraf çıkmıyor kargo ödemesini TAP firması karşılıyor.
    Biz bu şekilde vermiştik.

3. Bilgin

Bilgin CMNet Üyesi

TAP ile iletişime geçiniz onlardan daha net bilgi alırsınız...

TAŞINABİLİR PİL ÜRETİCİLERİ VE İTHALATÇILARI DERNEĞİ & İKTİSADİ İŞLETMESİ

Telefon : 0 (212) 438 08 25
    Faks : 0 (212) 438 19 05
    E-posta : info@tap.org.tr
    Adres : Giyimkent Sitesi C3/B202 No.48
    Atışalanı - Esenler / İSTANBUL

Aşağıdaki linkten formu doldurarakta yardım alabilirsiniz.

http://tap.org.tr/atik_pil_var_gelin_alin-124.html

İyi Çalışmalar...

İpekszksn bunu beğendi.
  4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Sizi yönledirecekleri kargo şirketine ücreti onların ödeyeceği şekilde 100 kg ı geçmeyen ambalajlarda verebilirsiniz.İlk önce irtibata geçin tabiki.Daha sonra gönderdiğiniz pil ile ilgili yazı gönderiyorlar.

5. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Ayrıca bulunduğunuz yerin belediyesinin anlaşması varsa TAP ile belediyeye de verebilirsiniz diye biliyorum.Veya OSB de iseniz OSB'nin anlaşması vardır.OSB ye verebilirsiniz.Ben OSB ye veriyorum.OSB nin TAP ile yaptığı anlaşmanın bir nüshasını da dosyamda saklıyorum.

6. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

teşekkürler sağolun

7. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

TAP: Atık pilleri ücretsiz alıyoruz. Firmaya herhangi bir mali yük binmiyor. Biz de firmaya ayrıca para ödemiyoruz.

8. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

internet sitelerinde küçük firmalar için ücret listesi vardı da ondan sorduydum insan rakamları görünce pek de yanaşmıyor :) ama gerçeği öğrenince de tamam diyor :islik:

Atık piller konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Nükleer piller cebe giriyor

[COLOR="Red"]Nükleer piller cebe giriyor Normal pillerden 1 milyon kat daha uzun dayanan nükleer pil üretimi başarıldı. Büyük boyutları nedeniyle bugüne kadar sadece askeri operasyonlarda kullanılabilen nükleer piller sonunda cebe girecek kadar küçültülebildi. Missouri Üniversitesi araştırma ekibinin geliştirdiği nükleer pil, aynı boyutlardaki standart pillere göre 1 milyon kat...
  2. Ofis telefonlarından çıkan tekrar şarj edilebilir piller hakkında

Arkadaşlar merhaba; Hazırlamakta olduğum Endüstriyel Atık Yönetim Planına ofis telefonlarından çıkan tekrar şarj edilebilir pilleri de dahil edeceğim ama hangi kodu kullanmam lazım açıkçası biraz sıkıntıya düştüm,fikirlerinize müracat etmek istedim.Bana göre 16 06 02 (A) Nikel Kadmiyum Piller.Ama yanılıyor muyum diye sizlere sormak istedim.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  3. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?
  4. Sintene atık suları,atık yağları

Sintine suları ,sintine atık yağlarının neden geri kazanılamadığı ile ilgili bir bilgi döküman önerisi olan varmı ?
  5. Atık yağ karıştırılması ve atık beyanı

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. İşe başlama sürem öncesinden bir atık yağ biriktirilmesi var. Yanlız bu atık yağa diğer atık yağlarla karıştırılmış ve ben şuan bir kod belirleyemiyorum. Bu kodu öğrenmem için analiz yaptırmam yeterlimidir? Bir diğer sorunumda geçmiş yıllarda yapılan atık beyanlarında yanlışlık olmuş bu yanlışlığı nasıl düzeltebilirim. Bu yıl beyan...