Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık Yağ

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Canan Erkan tarafından paylaşıldı.

1. Canan Erkan

Canan Erkan CMNet Üyesi

Arkadaşlar, yere dökülen atık yağları emen bir malzeme varmış bez gibi bunu kullanan ve nerden bulabileceğimi bilen var mı?

2. Onur Altun

Onur Altun CMNet Üyesi

talaş kullansan olmaz mı mobilyacılarda bulunur

3. Canan Erkan

Canan Erkan CMNet Üyesi

Kompresör alanında kullanacağım açık havada uçuyor. Her yer talaş oluyor. Temiz olması bakımından daha kullanışlı gibi geldi fakat bulamadım nerde satıldığını.

4. hakancihan

hakancihan CMNet Üyesi

Yağ emici bez MELTBLOWN olarak geçer. 2 tane firma söyleyebilirim. Birisi mogul tekstil, diğeri rota teknik. İnternet sitelerini bi kontrol etmende fayda var. İyi çalışmalar

5. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Bu malzemelerin genel adı Spill Kit tir. Bu şekilde aratırsanız rahatlıkla bulursunuz..

Ali Can Dalgıç bunu beğendi.
  6. Canan Erkan

Canan Erkan CMNet Üyesi

Teşekkür ederim yardımlarınız için.

7. meriç4122

meriç4122 CMNet Üyesi

Cevap: Atık Yağ

Absorbant madde ya da emici sosis diye de arayabilirsin. Talaş kullanımı yasaklandı diye biliyorum ama belki bizim şirket politikamız gereği olabilir. Firma konusunda isterseniz ilk fırsatta yazabilirim (tabi reklam olmazsa)

8. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Spill Kitlere ben baktığımda fiyat olarak biraz pahalı geldi. Talaş kullanımını sordum İlgili İdareye, sorun olmadığını söylediler. Ama eğer yasak gibi bir durumu varsa yine de sorun isterseniz. Gerçi onu da tehlikeli atık olarak yakmaya gönderdikten sonra çok bir fark olduğunu sanmıyorum.

9. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Talaş kullanımını ben şu açıdan sakıncalı buluyorum. "Çabuk Alevlenebilir" bir madde. Bunun yerine kum,zeolit,bentonit bu tarz maddeler kullanın. Spill Kit evet pahalı bir maddedir ama sadece bu iş için üretilmiştir..

10. nilbayram

nilbayram CMNet Üyesi

yağ dolumu yapan bildiğim bir tesis var yere dökülen yağın emilimini talaş ile sağlıyorlar. İl Çevre nin saha ziyaretinde kullanılan yöntemin uygun olduğu ve herhangi mahsur bulunmadığı belirtilmişti.

Emre Efe bunu beğendi.
  11. Gülfem Polat

Gülfem Polat CMNet Üyesi

talaş kullanılabilir. ama spill kitler emici sosisler daha iyi olur

Emre Efe ve Oğuz Dedehayır bunu beğendi.
  12. Manolya Kandemir

Manolya Kandemir CMNet Üyesi

kum/zeolit kullanırsak bunların bertarafını hangi atık kodu üzerinden ve hangi lisanslı firmada yaptırabileceğiz peki, ayrıca yağlı talaşları hangi kodla gönderiyorsunuz

13. Fecriati

Fecriati CMNet Üyesi

Arkadaşlar tam olarak marka model önerisi olan var mı?

14. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

15. realastala

realastala CMNet Üyesi

[​IMG] Tavsiyemdir

Emre Efe bunu beğendi.
  16. Beyda Kaya

Beyda Kaya CMNet Üyesi

17. Hurricane

Hurricane CMNet Üyesi

Hastanelerde oluşan atık madeni yağları (jeneratör ve diğer makine bakım yağları) geri dönüşüm firmalarına vermesine veriyoruz da bunları satıp hastane bütçesine katkı durumumuz yok mu?

Emre Efe bunu beğendi.
  18. Gizem Sunar

Gizem Sunar CMNet Üyesi

atık yağınızın analizini yaptırdıktan sonra satabiliyorsunuz, hatta biz de bu aşamadayız.

Emre Efe ve Hurricane bunu beğendi.
  19. Emre Efe

Emre Efe CMNet Üyesi

Bu sektörde faaliyet gösteren bir firmayız yardımcı olabilirim.

20. Turan Elieyioğlu

Turan Elieyioğlu CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar,

atık yağlar yönetmelik gereği her 6 ayda bir çıkış yapılması gerekiyor.Bizde miktar az olduğundan (6 ayda 200lt) bu süreye uymakta zorlanıyoruz ve genelde PETDER verilmekte ve onlarda belirli zamanlarda gelmekteler ve bu sürelere de bu durumda riayet edilemiyor.Bu durum problem yaratabilir mi ? yada bu durumda ne yapmak lazım acaba?..görüşü olan arkadaşlarımın cevaplarını bekliyorum....

miktar fazla olmayınca kimse zamanında gelmiyor.....

Emre Efe bunu beğendi.
Atık Yağ konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atik envanteri için atık kodu belirleme

Atık Envanteri oluşturulması Atık Yönetimi açısından büyük önem taşımaktadır. İnternetten derlediğim ve edindiğim bilgiler doğrultusunda bu konuyu etraflıca değerlendirelim. Öncelikle tesis veya işletmelerde bir atığa karşılık gelen atık kodunun belirlenmesi için [COLOR=DarkRed]"Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin...
  2. Floresan atık ve elektronik atık lisanslı firmaları

Herkese merhabalar öncelikle, Ben çalıştığım firmada çevre görevliliği sorumluluğunu yeni üstlendim ve bu işte yeniyim. Firmamızda çok çıkmayacak da olsa elektronik atıklarımızı ve floresan lambalarımızı lisanslı firmalara göndermemiz gerekiyor. Konu ile ilgili 2 sorum olacak: 1. Lisanslı firmaların bir listesi mevcut mudur ? (Geri dönüşüm firmaları için böyle bir liste bulabildim ancak...
  3. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?
  4. Sintene atık suları,atık yağları

Sintine suları ,sintine atık yağlarının neden geri kazanılamadığı ile ilgili bir bilgi döküman önerisi olan varmı ?
  5. Atık yağ karıştırılması ve atık beyanı

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. İşe başlama sürem öncesinden bir atık yağ biriktirilmesi var. Yanlız bu atık yağa diğer atık yağlarla karıştırılmış ve ben şuan bir kod belirleyemiyorum. Bu kodu öğrenmem için analiz yaptırmam yeterlimidir? Bir diğer sorunumda geçmiş yıllarda yapılan atık beyanlarında yanlışlık olmuş bu yanlışlığı nasıl düzeltebilirim. Bu yıl beyan...